Milion miliardów Świętych Mikołajów – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Na rynku książki dziecięcej jest wiele pozycji o Mikołajach. Zwykle są to historie oparte na podobnym schemacie, ale jest także pewna wyjątkowa książka, która mówi jak to naprawdę z tym Mikołajem jest! Wydawnictwo Dwie Siostry lubi niesztampowe książki i za to właśnie je cenię.

Już w zeszłym roku pokochaliśmy książkę „Milion miliardów Świętych Mikołajów” i w tym równie chętnie do niej wróciliśmy. Błyskotliwa, świetna historia. Choć nie ma w niej wiele tekstu to przekaz niesie wspaniały!

koszyk

Dawno temu był jeden Mikołaj. Bez problemu rozwoził dzieciom prezenty, ale odkąd ludzi zaczynało przybywać ten nie nadążał ze swoimi obowiązkami. Poprosił Boga by było ich dwóch, dzięki czemu będzie zdążał w tą jedną noc rozdać podarki. Z czasem ludzi znów przybywało i Mikołaj poprosił Boga by zmienił ich w czterech Mikołajów, później było ich milion, a potem jeszcze więcej… Niestety Mikołaje stawali się coraz mniejsi, aż w końcu byli tak mali, że nie dawali rady unieść prezentów. Wtedy wpadli na doskonały pomysł, który do dziś stosujemy! Milion miliardów Świętych Mikołajów wślizguje się do uszu dorosłych i szepcze: „Daj dziecku prezent”.

Urokliwa, ciepła, zabawna, przewrotna i do tego świetnie zilustrowana książka! Bardzo klimatyczna. Polecamy serdecznie!

„Milion miliardów Świętych Mikołajów” zdobyła nagrodę na najpiękniejszą fińską książkę roku 2014 w konkursie organizowanym przez Finnish Book Art Committee.

„Milion miliardów Świętych Mikołajów”

Tekst: Hiroko Motai

Ilustracje: Marika Maijala

Tłumaczenie: Karolina Iwaszkiewicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz