Pieśń gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach – Wydawnictwo PROMIC

Choć nasza domowa biblioteczka wypełniona jest po brzegi książkami o Bożym Narodzeniu to nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji. Kupiłam ją już w zeszłym roku i w tym po raz kolejny z sentymentem do niej wróciliśmy. Jest wyjątkowa, minimalistyczna, inna niż wszystkie. Opowiada o tym najważniejszym aspekcie w świętach – o Bożych Narodzinach.

koszyk

„Pieśń gwiazd. Opowieść o Bożych Narodzinach”

Tekst: Sally Llyod-Jones

Ilustracje: Alyson Jay

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo PROMIC

Owej nocy nastało poruszenie. Liście rozszumiały się nad polami ze wspaniałą nowiną. Wiatr niósł ją dalej, a leśne zwierzęta szły za nią. Już czas! Sowa, wielki niedźwiedź, lis, malutkie kwiatki – wszyscy spoglądali ku niebu…Wieść trafiła także do morskich głębin, rwących potoków, do owadów, ptaków, do dzikich rumaków. Już czas! Nawet dumny lew ryknął z całej piersi o dobrej nowinie, o Królu Wszechmocnym. Aniołowie rozświetlili całe niebo, a w skromnej stajence , w chłodzie nocnego powietrza rozległ się płacz niemowlęcia. Na niebie rozbłysła gwiazda i zalała poświatą żłóbek. To światło rozświetliło cały świat! Wszystkie zwierzęta zebrały się wokół i patrzyły oniemiałe na niezwykły dar od Boga. Narodził się Syn Boży!

Tę historię doskonale znamy, ale po raz pierwszy usłyszycie ją od stworzeń: tych najmniejszych i tych dużych, dostojnych. Wszystkie one wzniosły okrzyki radości na wieść o niezwykłych narodzinach. Przepiękna książka, wzruszająca, ciepła, cudownie zilustrowana. Jedna z naszych ulubionych. Warto mieć ją w swojej biblioteczce. To pozycja do oglądania, czytania, do zachwycania się, do pokazywania dzieciom o co tak naprawdę w tych pięknych Świętach Bożego Narodzenia chodzi. Bardzo polecamy!

Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.