W Robaczkowie. Wielki pożar łąki – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dwa lata temu pokazałam Wam pierwszy tom serii książek o Robaczkowie (KLIK), a dziś z radością przychodzę z kolejną publikacją.

Pokochaliśmy te książki za bardzo duże formaty, piękne ilustracje i wartościowe treści. Jestem pewna, że każdy przedszkolak również je polubi.

„W Robaczkowie. Wielki pożar łąki” to historia rozgrywająca się jesienią. Pewnego wieczoru wielka łuna rozświetliła niebo miasteczka… Ten obraz zbudził wszystkich, był naprawdę okazały. Płonęła Dzwonkowa Kępa i to z winy ludzi, którzy bezmyślnie wypalali trawy. Ogień rozniósł się na okolicę i pochłonął nawet drzewa. Z pomocą ruszyli mieszkańcy Robaczkowa oraz straż pożarna. Niestety ogień strawił łąkę i zostawił okropny widok, a mieszkańcy Dzwonkowej Kępy zostali bez dachu nad głową.

Oczywiście w Robaczkowie wszyscy okazali wielkie serca i z chęcią przyjęli pod swój dach rodziny z sąsiedztwa. Niemal wszystkie znalazły schronienie, niemal, bo nikt nie chciał przyjąć pajęczej rodziny. Mama, tata i mały Tygrzyk ze smutkiem myśleli o przyszłości. Byli pająkami, a nie owadami i budzili obawy…

Na szczęście serca małych przedszkolaków – owadów wolne były od uprzedzeń i maluchy zaproponowały obcym pomoc. To właśnie one udowodniły, że nie warto kierować się strachem i uprzedzeniami. To one zmieniły życie pająków na szczęśliwe i piękne. A jak? Przekonajcie się sami! Koniecznie sięgnijcie po nowy tom przygód Robaczkowa. To piękna, wzruszająca, pełna mądrości i wartości książka, a do tego bogato i uroczo zilustrowana.

koszyk

„W Robaczkowie. Wielki pożar łąki”

Tekst: Katarzyna Biegańska

Ilustracje: Monika Suska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo Dwukropek

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz