„Znajdź nas. Woda, łąka i las” Kasia Jacobson

Uwaga, uwaga! Przybywam z tak piękną książką, że gwarantuję Wam jedno – nie oderwiecie się od niej prędko. W dniu gdy listonosz dostarczył nam przesyłkę z tą przyrodniczą lekturą, okazję by wziąć ją w ręce miałam dopiero gdy dzieci poszły spać. Nawet nie próbowałam wcześniej, bo nie było szans się do niej „dorwać”. Takie książki to ja rozumiem! Pełne zainteresowanie, ogromny zachwyt i donośne okrzyki radości – tyle wrażeń docierało do mnie gdy trójka małych czytelników obcowała z tą pozycją.

 

„Znajdź nas. Woda, łąka, las”  to pierwsza książka autorstwa Kasi Jacobson. Wydawnictwo Jacobsony wydało wcześniej rewelacyjną serię gier typu memo, o których pisałam tutaj – KLIK. Ta pozycja to idealne uzupełnienie gier, więc dla każdego miłośnika przyrody będzie lekturą obowiązkową. Duży format, twarda oprawa i aż 52 szyte strony grubszego, matowego, solidnego papieru. Świetna zabawa, główkowanie, a przy okazji nauka w przyjemnej i interesującej formie. Gdyby tak wyglądały podręczniki szkolne to z pewnością nauka byłaby tylko przyjemnością.

 

 

Książka skierowana jest do dzieci w wieku od 3 lat do … 103! Tak, tak, dorośli równie dużo mogą się z niej nauczyć. Najmłodsi poznają otaczający nas świat dzięki przepięknym rysunkom 40 gatunków ptaków, ryb, owadów, oraz roślin. Jednak to nie tylko cudne ilustracje, gdyż kryją one w sobie dużo więcej, dzięki temu zabawy może być na wiele sposobów. Możemy policzyć ilość danego owada, czy ptaka na stronie, możemy o nim opowiadać własną historię, a jak dobrze się wpatrzymy to nawet zauważymy że wśród konkretnego gatunku skrywa się jeden element zupełnie z innej „beczki” 🙂 A najlepiej to oglądać, przeglądać, wypatrywać, a później wyjść na spacer i poszukać „żywych” elementów podczas emocjonującej wędrówki po parku, lesie, czy łące.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest to, iż wszystkie zawarte na dużych, barwnych i wyglądających jak żywe obrazach – gatunki roślin i zwierząt – znajdziecie bardzo ciekawie opisane pod koniec książki! Dowiecie się gdzie oprócz terenu występuje jeszcze wierzba biała, oraz kiedy ma swoje święto, z kim jest spokrewniona kawka zwyczajna, jaki wielki motyl przylatuje do nas z południa Europy, jaka ryba ma ostre zęby i poluje na myszy, żaby i ptaki, a nawet tego, która roślina może żyć aż 3 tysiące lat!

 

Polecamy i do lektury zachęcamy. Koniecznie wypatrzcie jaka ryba chowa się za karpiem, co zakwitło wśród wrotyczy i jaki ptak ukrył się wśród sójek. A prawdziwym wyzwaniem będzie zliczenie wszystkich osobników na stronie! Kto się podejmie wyzwania? Piękna, wartościowa, kolorowa i „taka autentyczna” dawka pozytywnej wiedzy z której skorzysta każdy czytelnik.

 

 

 

Książkę, gry memory, oraz wiele innych świetnych przyrodniczych pomocy do nauki i zabawy znajdziecie na stronie:

Znalezione obrazy dla zapytania jacobsony logo

 

 

25 thoughts on “„Znajdź nas. Woda, łąka i las” Kasia Jacobson

  • 16/05/2017 at 07:40
   Permalink

   🙂 To co małe moliki książkowe lubią najbardziej 🙂

   Reply
 • 16/05/2017 at 07:46
  Permalink

  Ale cudo! I książka i blog! Świetnie, że tu trafiłam! (Dzięki grupie na fb)

  Reply
 • 16/05/2017 at 08:13
  Permalink

  Już mi gdzieś mignęła w internatach, faktycznie zachwyca szatą graficzną. Najbardziej cieszy mnie fakt, ze autorka zwraca uwagę dzieci i wszystkich czytelników w stronę przyrody bo ta książka to piękne zaproszenie do wyjścia z domu i szerszego otwarcia oczu. Super!

  Reply
  • 16/05/2017 at 09:07
   Permalink

   Autorka jest ogromną pasjonatką przyrody, więc włożyła w tę książkę całe swoje serce. Lektura zdecydowanie warta uwagi 🙂

   Reply
 • 16/05/2017 at 10:53
  Permalink

  Ślicznie wydana książka. Z chęcią kupię tylko nie wiem czy najpierw dla siebie, czy dla małej Julki w naszej rodzinie 🙂

  Reply
 • 16/05/2017 at 22:29
  Permalink

  Bardzo ładnie wydana, a i treść na pewno przekazuje wiedzę, którą powinien znać każdy młody czytelnik, jeśli chce wiedzieć więcej o otaczającym go świecie 😉

  Reply
  • 16/05/2017 at 22:32
   Permalink

   Myślę że nie tylko tym najmłodszym czytelnikom się przyda, bo i dorośli wiele ciekawostek z nie wyniosą 🙂 Polecam!

   Reply
 • 17/05/2017 at 07:25
  Permalink

  Bardzo przyjemna książka edukacyjna, pięknie wydana

  Reply
  • 17/05/2017 at 07:27
   Permalink

   Tak, bardzo starannie wydana. Pozycja warta polecenia 🙂

   Reply
  • 17/05/2017 at 18:52
   Permalink

   Ja myślę że i Tobie wpadłaby w oko 🙂 Jest piękna!

   Reply
 • 17/05/2017 at 18:24
  Permalink

  Ha! Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Nie mam dzieci i prawdę mówiąc byłabym skłonna kupić ją sobie :DDDD

  Reply
  • 21/05/2017 at 05:35
   Permalink

   O tak, gwarantuję 🙂 Pięknie wydana, z cudownymi ilustracjami zachwyci mamę również 😉

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.