„Zamki w Polsce” Olesiejuk.

Dziś bardzo ciekawa książka do kolorowania, a także do „zwiedzania”. Tym razem są to „Zamki w Polsce” z Wydawnictwa Olesiejuk, autorstwa Krzysztofa Wiśniewskiego, z pięknymi ilustracjami Joanny Babuly. Czy wiedzieliście, że w naszym kraju jest ponad 400 zamków? Mnie ta duża ilość bardzo zaskoczyła. W pozycji, którą dziś przedstawiam znajdziecie wiadomości o 22 z nich, ich dzieje, legendy i obrazki do pokolorowania. Wszystkie informacje są tu bardzo ciekawie, zwięźle i rzeczowo napisane, tak aby jak najwięcej z nich zostało w pamięci dziecka.

 

01

 

Znajdziecie tu: Wawel, Zamek olsztyński, Książ, Bolków, Zamek w Niedzicy, Zamek w Kórniku, Ogrodzieniec, Zamek w Golubiu, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek w Malborku, Zamek w Łańcucie, Gniew, Zamek w Będzinie, Zamek w Łagowie, Zamek w Ciechanowie, Zamek w Czersku, Zamek w Tucznie, Zamek w Oporowie, Reszel, Zamek w Łęczycy, Zamek Czocha, Zamek Królewski w Warszawie.

Książkę rozpoczyna mapa Polski z rozmieszczonymi na niej 22 zawartymi w książce budowlami. Każda strona to jeden zamek, z informacją w jakim województwie się znajduje, oraz w którym miejscu na mapie jest ono umiejscowione. Oprócz tego są ciekawostki o królach, którzy zamieszkiwali owe zamki, słynne obrazy będące elementem wystroju wnętrz, widok zamków w odległych i obecnych czasach, herby rodzinne, wyjątkowe sale zamkowe, wzmianki o legendach, oraz o karetach i powozach używanych w dawnych czasach.

Polecam serdecznie tę ciekawą, mądrą, edukacyjną książkę dla każdego dziecka. Jestem pewna że tak samo jak moje dzieci, zafascynuje również i Wasze pociechy. Dużo radości sprawiło moim małym czytelnikom przypomnienie sobie odwiedzonych już zamków, oraz odkrycie tych zupełnie nieznanych. Od razu w planach pojawiła się myśl które i kiedy możemy jeszcze zobaczyć. Warto inspirować najmłodszych takimi publikacjami, dzięki kolorowaniu świetnie rozwija się mózg dziecka, a w przypadku tej książki dodatkowo poznanie historii i obiektów do zwiedzenia rozbudzi zmysł poznawczy. Książka jest dużego formatu (prawie A3) i jest usztywniona, dzięki czemu można kolorować w domu, w parku, na hamaku 🙂

Książkę możecie kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

 

00

02

img_8853 img_8854

img_8855

img_8856

img_8857

img_8858

img_8859

img_8860

img_8861

img_8862

fullsizerender

img_8863

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz