“Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” Kasza Manna.

Czy Wasze dzieci mają problem z myciem zębów? Czy trzeba je specjalnie zachęcać? nakłaniać? prosić? powtarzać po kilka, czy kilkanaście razy? U mnie tak było z jednym z trójki dzieci. Na szczęście pewnego dnia podczas buszowania między księgarnianymi półkami natrafiłam na cudo – książkę idealną dla nas – “Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?” Tak bardzo nas zachwyciła że czytaliśmy ją zaraz po zakupie, w samochodzie, podczas powrotu do domu.

 

00

Autorką, a jednocześnie ilustratorką tej pozycji jest Anna Maria Poznańska, a Wydawnictwo zwie się Kasza Manna. Okładka tej książki jest bardzo sztywna, acz nie twarda. Ma skrzydełka, po rozłożeniu których przeczytacie 10 bardzo ważnych rad dotyczących dbania o zęby napisanych z pomocą polskich dentystów. 44 strony wypełnione są fantastycznymi ilustracjami, które bardzo przemawiają do małych czytelników. Tekstu w tej lekturze nie ma dużo, za to jest on niezwykle ważny, odnoszący się do problemów z próchnicą, bo w zasadzie ta książka jest właśnie o bakteryjnej chorobie zakaźnej tkanek twardych zębów. Opowiada ona o małej dziewczynce Lukrecji, której mama jest stomatologiem i odpowiada na liczne pytania córki. Dziecko znajduje odpowiedzi na pytania dlaczego do gabinetu przychodzą pacjenci z takimi dziwnymi zębami? dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi? dlaczego tata Krzysia ma łaciate zęby jak krówka? Moje dzieci bardzo zaciekawiły wszystkie odpowiedzi, ilustracje chorych, zaatakowanych próchnicą zębów, oraz informacje o tym że te groźne bakterie połykane przez nas wędrują po całym organizmie i może zachorować całe ciało, a co dokładnie, to zobaczycie sami. Poza tym jest tu dużo ważnych informacji co jeść by zęby zachowały zdrowie, a czego unikać, po co używać nici dentystycznej, ile razy myć zęby i jak dbać o dziąsła najmłodszych, co to są plomby i jakie są ich kolory, no i jeszcze co się dzieje gdy stracimy zęby stałe.

Niezwykle mądra, edukacyjna, zaskakująca i pobudzająca ciekawość książka dla dzieci i dorosłych. U nas zdziałała cuda! Syn już nie marudzi że musi myć zęby, chodzi sam i chętnie je szczotkuje. Dwa dni temu byłam z moimi trzema urwisami na przeglądzie uzębienia i pani stomatolog zadała mi tylko jedno pytanie – co pani robi tym dzieciom, że mają tak zdrowe zęby? Na szczęście jeszcze nigdy nie miały żadnego ząbka do leczenia.

A jak to jest u Was? dzieci chętnie sięgają po szczoteczki?

01

02

03

04

05

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *