„Matemoto” Dwie Siostry

Dziś chciałam zaproponować Wam ciekawą cało-kartonową książkę do nauki liczenia pt. „Matemoto” autorstwa Dominika Cymera, z Wydawnictwa Dwie Siostry. Dzięki tej pozycji początki matematyki mogą stać się miłe i przyjemne, ponieważ nie jest to zwyczajna książka jakich wiele. U moich dzieci, a szczególnie synów fascynujących się samochodami ta książka wywołała wielkie wrażenie.

 

fullsizerender

 

Każda strona to inny niesamowity pojazd, składający się z różnej ilości kół: 1,2 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 20, 100, 1000, 0. Te pojazdy jak pisałam, nie są zwyczajne, to dziwne maszyny jakich nikt nigdy nie widział. Dzięki temu książka świetnie wpływa na wyobraźnię, bo mój 3-letni synek za każdym razem wypatrzy w tych urządzeniach coś innego i fascynującego, a starszy syn z chęcią liczy koła i ma już plan na stworzenie własnego indywidualnego pojazdu. Ilustracje są duże, wyraźne, czytelne, aczkolwiek zawierają dużo ciekawych detali. Zadanie z liczeniem kół jest świetną zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Dzięki temu że książka jest w całości tekturowa może służyć już najmłodszym dzieciom – od drugiego roku życia.

Polecam serdecznie, „Matemoto” to świetna propozycja na zbliżające się długie jesienne wieczory. 14 stron turboksiążki nada super doładowania nauce liczenia, ponieważ najlepszy sposób na naukę jest ten poprzez zabawę. A Wy pomożecie konstruktorom z fabryki maszyn policzyć koła, których użyli do budowy tych niesamowitych pojazdów?

Świetnym uzupełnieniem nauki cyferek i liczenia jest „Mała Akademia – CYFERKI” od Czuczu.

c2

c3

c4

c5

c6

c7

c8

 

One thought on “„Matemoto” Dwie Siostry

Dodaj komentarz