„Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci” Centrum Edukacji Dziecięcej.

Dziś zapraszam Was serdecznie do lektury niezwykle ciekawej książki dla dzieci pt. „Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci” autorstwa Joanny Krzyżanek, z cudownymi ilustracjami Teresy Zalewskiej-Hoya, od jednego z naszych ulubionych Wydawnictw – Centrum Edukacji Dziecięcej. Uwielbiamy mądre, wartościowe i pięknie wydane książki z tego wydawnictwa, więc z chęcią zabraliśmy się za tę właśnie lekturę. A pozycja bardzo ważna, bo od małego trzeba dzieci oswajać z tym tematem i kształtować w nich dobre wzorce.

 

img_8990

 

Przygodę z książką rozpoczynamy od zapoznania się z wesołą rodzinką Wafelków: Filipem, Lusią, oraz ich rodzicami, dziadkami i zwierzakami. Następnie mamy do przeczytania ponad 20 opowieści o życiowych perypetiach tej słynącej z dobroci i poczucia humoru rodziny. Każda historia obejmuje dwie strony i zawiera dużo zabawnych, oraz wymownych ilustracji, które tłumaczą i uświadamiają dzieciom jak należy się zachować w danej sytuacji. To istna kopalnia wiedzy na wszelkie ważne tematy dotyczące dobrych manier. Znajdziecie tu między innymi wiadomości o tym jak należy dbać o zdrowie i właściwą higienę ciała, oraz porządek wokół siebie. Kiedy należy ubrać się odświętnie, a jaki strój wybrać na wyprawę w góry, co wybrać na zdrowe i pożywne śniadanie, a kiedy nie wychodzić z domu bez wypicia czegoś ciepłego. Jak należy odłożyć sztućce po skończonym posiłku i w czym podać przeróżne potrawy. Dzieci zapoznają się z tematem właściwego zachowania przy stole, w komunikacji miejskiej, podczas zakupów, w lesie, teatrze, czy kinie. Poza tym niezwykle ważnym tematem w obecnych czasach jest właściwa aktywność na świeżym powietrzu, a mniejsza przed komputerem. Znajdziecie także informacje o właściwych zwrotach grzecznościowych i wiele, wiele innych.

Polecam serdecznie tę książkę, myślę że już dla dzieci od 5 roku życia będzie interesująca. Opowiadania są bardzo ciekawe, a oprócz nich dzieci poznają odpowiedzi na wiele trudnych pytań i masę istotnych informacji, jak choćby numery telefonów potrzebnych do wezwania pomocy. Dodatkowo wspólne czytanie umilą pełne humoru ilustracje. Pozycja zdecydowanie obowiązkowa w każdym domu, w którym mieszka mały czytelnik.

fullsizerender

s1

s2

s3

s4

s5

s6

s7

s8

s9

 

Dodaj komentarz