CzuCzu „Mała akademia. Cyferki”

Dziś chciałam Wam pokazać jedną z ulubionych zabaw mojego 3 – letniego przedszkolaka.

Zapewne CzuCzu dobrze znacie ze świetnych puzzli i memory, a tymczasem są również rewelacyjne książeczki kreatywne z serii „Mała akademia”. Dziś przedstawiam Wam „Cyferki”, które przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia. Jest to bardzo interesujący zestaw, w skład którego wchodzi: książeczka, naklejki, oraz zestaw puzzli – czyli wszystko to co małe rączki lubią najbardziej, a do tego zapakowane w wygodne i bajecznie kolorowe pudełko.

 

img_9030

 

Książeczka jest bardzo starannie wydana, na grubym, porządnym papierze i bardzo dużo się w niej dzieje. Można pisać po śladzie cyferki, dzięki czemu najmłodsi mogą trenować właściwe trzymanie kredki i zapamiętywać kształt cyfr. Można uzupełniać ilustracje naklejkami, dzięki czemu rozwija się świetnie mała motoryka, oraz zdolność logicznego myślenia. Można również łączyć punkty na dużych, wyraźnych obrazkach, co wspiera koncentrację i koordynację ruchów, a także można odliczać i kolorować kropki, co zachęca dzieci do samodzielnego liczenia. Jak więc widać pomysłów na zabawę jest dużo. Tak – na zabawę, bo dla przedszkolaków to zdecydowanie zabawa, a do tego jaka mądra. Uzupełnieniem tej 18 – stronnicowej książeczki są cudowne, duże, kartonowe puzzle. Na jednej części jest cyferka (od 1 do 10), a na drugiej obrazek przedstawiający daną liczbę w postaci ilości przedmiotów (np. 8 drzewek, 2 słoniki, 10 rybek). Łącznie jest to 20 elementów puzzli.

Polecam Wam serdecznie „Małą akademię” – świetnie sprawdzi się dla malców zaczynających przygodę z przedszkolem. Główkowanie i układanie cyferek to świetna zabawa i nauka mimo woli A do tego świetna cena: na czytam.pl kupicie ten zestaw w cenie 15 zł. W tej serii dostępne są tytuły: Literki 3+, Przeciwieństwa 2+, Kształty 2+, Kolory 18m+, Zwierzątka 18m+.

 

c1

c2

c3

c4

c5

c6

c7

c8

c9

c11

fullsizerender

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.