Seria „Mały chłopiec” Olesiejuk

Dziś kartonowa seria książeczek „Mały chłopiec” dla najmłodszych czytelników. Są to jedne z ulubionych pozycji mojego 3 – latka. W tej serii znajduje się 25 tytułów, oraz 2 gry memory. My posiadamy aktualnie 12 tytułów i nasza kolekcja ciągle się powiększa o kolejne, gdyż synek zawsze wypatrzy podczas zakupów nowy tytuł.

 

img_9107

 

Seria o przeróżnych pojazdach to ciekawie wydane książeczki tekturowe, z dużą ilością ilustracji i zazwyczaj z dwoma zdaniami na stronie. Krótkie, zwięźle napisane opowieści zaciekawią małych czytelników i odkryją przed nimi wiele nieznanych dotąd pojazdów, oraz życiowych sytuacji. W tej serii znajdziecie historyjki m.in. o: wozie strażackim, łódce, samolocie, traktorze, dźwigu, kolejce, motorze, autobusie, karetce, ciężarówce, koparce, śmieciarce, bolidzie, taksówce, helikopterze, radiowozie, skuterze, samochodzie kempingowym, rakiecie, saniach Świętego Mikołaja, czy szkole jazdy. Oprócz faktu, że dziecko zaznajomi się z przeróżnymi pojazdami to także pozna zawody wykonywane przez ich kierowców. Na końcu książeczek są zagadki na które dzieci z chęcią odpowiadają, oraz miejsce na wklejenie swojego zdjęcia, aby poczuć się prawdziwym kierowcą. Mój 3 – letni Staś od prawie 2 lat jest fanem tych książeczek i większość już sam recytuje na pamięć, ja tylko zaczynam czytać początek, a on kończy z pamięci. Dzięki tym historyjkom dziecko może identyfikować się z tytułowym bohaterem, oraz rozbudzać swą wyobraźnię. Starsze dzieci zaczynające przygodę z samodzielnym czytaniem mogą na tej serii „stawiać pierwsze kroki”.

My oprócz nowych tytułów zakupiliśmy ostatnio także grę memo, którą mój synek jest zachwycony. Układa obrazki obok swoich książek i ma świetną zabawę.

 

fullsizerender

img_9090

img_9100

img_9101

img_9102

img_9103

img_9104

img_9105

img_9106

 

Dodaj komentarz