„Mały Świat w podróży” – Zielona Sowa.

Dzisiaj zapraszam najmłodsze dzieci w podróż dookoła świata. Bajecznie kolorowa wędrówka po przeróżnych miastach, poznanie niezwykłych zwierzątek, oraz spróbowanie miejscowych potraw – to wszystko możliwe jest dzięki książce z Wydawnictwa Zielona Sowa pt. „Mały Świat w podróży”. Ta pozycja dużego formatu, w twardej, gąbkowej oprawie zawiera 36 stron.

 

img_9119

 

Książka jest przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia i posłuży dłuuuugo. Znajdziemy w niej Mały Świat zwierzątek, które wyruszają na wielką wyprawę. Spakowali plecaczki, oraz walizki i wybrali się w świat. Pierwszym punktem wycieczki jest Londyn, pełen samochodów, czerwonych piętrowych autobusów i wielkich budynków. Następnym przystankiem jest Paryż, a w nim wieża Eiffla i uliczki pełne turystów. Bonjour! Następnie odwiedzamy kraj pełen wiatraków i kolorowych kwiatów – tak to Holandia, a zaraz po niej trafiamy do wioski w niemieckich górach, z wesołymi muzykami i pysznymi kiełbaskami. Nie może także zabraknąć Finlandii z Mikołajem i reniferami, oraz pięknej Wenecji z gondolami i pyszną pizzą. Lubicie ciepło? to odwiedźcie Egipt i zobaczcie Sfinksa, oraz piękne piramidy. Małym podróżnikom bardzo tam się podoba. A jak lubicie safari to najlepsze znajdziecie w Kenii, gdzie poznacie masę gatunków zwierząt. Na słoniach możecie pojeździć w Indiach, choć i przejazd rikszą może okazać się wspaniałym doświadczeniem, ale uwaga! parada smoków w Chinach to jest dopiero przeżycie warte uwagi. W Tokio zapadł zmrok, ale wspaniałe światła i neony sprawiają że miasto nadal tętni życiem. A jak macie ochotę obejrzeć koalę, czy kangura to wpadnijcie do Australii, gdzie zobaczycie prawdziwy bumerang. Jeśli chcecie plażować to czas na Brazylię, zaś najlepszy piknik przeżyjecie w amerykańskim Central Parku.

Polecam serdecznie tę książkę, ze względu na bardzo dużo atrakcji w niej zawartych. Dzieci poznają państwa, nazwy i gatunki zwierząt, flagi, charakterystyczne budynki, pojazdy, potrawy, sporty, a przede wszystkim na każdej stronie mają za zadanie odnaleźć i pokazać wybrane elementy na ilustracjach. Dużo zabawy, a przy tym także i nauki mimo woli.

 

b

b1

fullsizerender

img_9124

img_9125

img_9126

img_9127

img_9128

 

Dodaj komentarz