„Cuda Wianki” Marianna Oklejak

Folklor dla dzieci? TAK! Koniecznie i obowiązkowo dla małego i dużego Polaka, a to za sprawą pięknej książki pt. „Cuda wianki” naszej ulubionej ilustratorki – Marianny Oklejak, która rysuje, projektuje książki, plakaty i okładki płyt, a także szyje. Ta pozycja to prawdziwe dzieło sztuki, które zachwyca zarówno dzieci i dorosłych.

 

img_9191

Jak pisze sama autorka – ta książka powstała z zachwytu nad polską kulturą ludową, nad jej kolorami, muzyką, krojami ubrań i ornamentami. To wszystko co powstało z potrzeby serca, a nie rynku. W tej cudownej pozycji znajdziecie 36 tablic, a na nich przegląd tradycyjnych haftów, wycinanek, zabawek, instrumentów muzycznych, oraz przeczytać możecie fragmenty starodawnych pieśni, czy poczuć atmosferę niezwykłych potańcówek. W tym wszystkim znajdziecie opowieść o porach roku, miłości, rozstaniu, narodzinach, śmierci. Ta magiczna książka, którą uwielbiamy oglądać, czytać, omawiać i śmiać się z nią zawiera obiekty oryginalne z wplecionymi elementami sztuki tradycyjnej, a także fragmenty ludowych pieśni i przyśpiewek. Na końcu książki są przypisy z większą ilością informacji na temat każdej z plansz, zaś na mapie która rozpoczyna książkę oznaczono wszystkie miejsca wymienione w tej pozycji.

Polecam serdecznie – to prawdziwe kompendium wiedzy o naszej pięknej ludowej kulturze. Książka jest w twardej oprawie, strony są z grubszego, mocnego papieru, a pierwsza rozpoczyna się nawet wycinanką ludowego konia. Cudo! Tyle kolorów, wzorów i historii powoduje że samemu chce się tworzyć własne dzieła sztuki. Książka nie tylko bawi, uczy, ale również inspiruje. Przeznaczona jest dla dzieci już od 3 roku życia, ale górnej granicy wieku nie ma, ponieważ z takich pozycji się nie wyrasta. Warto zakumplować się z tradycją i przeżyć prawdziwą ucztę dla ducha 🙂

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

img_9180

img_9183

img_9184

img_9185

 

 

Dodaj komentarz