Zaczarowana Latarka. W krainie Cykającej Wskazówki – Gabriela Molesztak

O Zaczarowanej Latarce pisałam już kilka miesięcy temu i wówczas przygody chłopca i jego taty miały miejsce w otoczeniu Dinomuzyków. Do pierwszej części zajrzeć możecie tutaj –> KLIK. Dziś pora na kolejne perypetie, na które bardzo czekaliśmy! Dzieci podobnie jak ja bardzo polubiły Wiktorka i jego niebywałe historie.

„Zaczarowana Latarka. W krainie Cykającej Wskazówki” to książka młodej autorki – Gabrieli Molesztak która w swoim dorobku ma wiele opowiadań, bajek, wierszy dla dzieci oraz powieści. Ta pochodząca spod Wadowic pisarka ma niebywałą zdolność stwarzania w swych książkach magicznej atmosfery, która łączy w sobie zarówno zwartą akcję, garść przydatnej wiedzy jak i wspaniale wpływa na wyciszanie dziecka przed snem.

Książka wydana jest w miękkiej oprawie, liczy 40 stron i zawiera kolorowankę, którą dziecko może dowolnie wypełniać barwami. Ponadto pod koniec publikacji znajdziemy dwie karty którymi możemy rozpocząć kolekcję, a później wykorzystywać ją do gry w Czarnego Piotrusia. We wstępnie możemy ponadto zapisać do kogo należy ów egzemplarz. Dzięki temu książka stanie się wspaniałą pamiątką z dzieciństwa.

 

 

Zdarza się Wam mówić do dzieci: „Już czas iść spać” ? – Zapewne każdego dnia trzeba upominać w ten sposób swoją pociechę. Ale najmłodsi nie mogą często zrozumieć czym jest ten „CZAS”. Zastanawiają się także skąd dorośli wiedzą kiedy jest pora na jedzenie, spanie, kąpiel. Jak zatem ten „CZAS” wygląda? Czy można go zobaczyć? Dotknąć? O tym wszystkim chce się przekonać pięcioletni Wiktor, dlatego wyrusza wraz z tatą do krainy Cykającej Wskazówki, w której zawsze świeci słońce i która nigdy nie kładzie się spać! Tam spotykają chłopca nazywanego Pędzikiem, który bardzo będzie potrzebował ich pomocy.

Perypetie jakie spotkają bohaterów nie raz będą mroziły krew w żyłach, a wspaniałe miejsca jakie przemierzą ogromnie pobudzają wyobraźnię. Zielony las, liście, szumiący, głośny i zimny wodospad, ostre skały – te opisy wspaniale działają na fantazję najmłodszych, którzy snują swoje wyobrażenia podczas wspólnej, głośnej lektury. W końcu gdy dotrą do miasta ujrzą Stary Zegar Ratuszowy który ujawni przed nimi swój ogromny smutek. Odtąd będą mieli przed sobą ważną misję – odnaleźć Złoty Sekundnik, który skryty jest na dnie jeziora…

Jak poradzą sobie żądni przygód odkrywcy? Czy wspólnie zdołają osiągnąć cel? Czy kłody na które trafią zdołają razem pokonać? Koniecznie sięgnijcie po tą ciekawą opowieść z wartką akcją i licznymi ciekawostkami. Dzieci będą miały okazję poznać tu także podstawowe instrumenty muzyczne, takie jak trąbki, saksofony, klarnety, flety i puzony. Będzie Wahadłowy Labirynt, ostre szpony jastrzębia i wiele, wiele emocji!

 

 

 

 

 

Książkę można zakupić w księgarniach stacjonarnych i internetowych:

koszyk

Książkę polecam do wspólnej, rodzinne lektury. Pokazuje ona wielkie więzi rodzinne i to że na najbliższych zawsze można polegać. Udowadnia także że warto dążyć do porozumienia i należy podejmować próby pojednania. Niebawem ukażą się kolejne przygody pięcioletniego chłopca i jego taty w książkach o Kompasie Przeznaczenia i Krainie Tysiąca Wiatraków. Z pewnością warto sięgnąć po całą serię, bo historie o Wiktorku czyta się jednym tchem.

 

 

 

Pierwszą część książki – „Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków” możecie znaleźć także jako e -book, w następujących księgarniach internetowych:

www.woblink.com
www.virtualo.pl
www.empik.com
www.gandalf.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.