Poradnik hodowcy aniołów – Wydawnictwo ADAMADA

Po tę książkę sięgnęłam ze starszymi dziećmi wiele razy. Za każdym razem przeczytaliśmy ją od deski do deski jednorazowo. Grzegorza Kasdepke nie trzeba chyba nikomu polecać, podobnie jak wspaniałej ilustratorki Grażyny Rigall, która wypełniła książkę cudnymi obrazami. „Poradnik hodowcy aniołów” to wartościowa, choć poruszająca niełatwe tematy powieść dla starszych dzieci, według mnie dla tych powyżej 10 lat.

 

 

Jeden z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci, Grzegorz Kasdepke, który przyzwyczaił nas do zwykle zabawnych historii tym razem proponuje czytelnikom książkę w której magia przeplata się z prawdziwym, zawiłym życiem. Główną bohaterką powieści jest jedenastoletnia Marta, która wraz z młodszym bratem i rodzicami mieszka u ciotki Irenki (która nie jest zachwycona tym faktem). Rodzice często się kłócą, atmosfera bywa napięta i drażliwa, a wszystko to słyszą dzieci. Mały Rysio niewiele jeszcze rozumie, zaś Marta zdaje sobie sprawę co jest powodem nieporozumień.

Dziewczynka każdego dnia przed wyjściem do szkoły wychodzi na balkon by sprawdzić jaka jest pogoda i pewnego razu wypatrzyła w dali coś niezwykłego… W okolicznych ogródkach działkowych dostrzegła mężczyznę, który wypuszczał w niebo anioły! Oczywiście mimo zakazu by nie oddalać się nigdy w tamte rejony wyrusza by z bliska zobaczyć anielnik, jednak zanim do niego dotrze wraz z bratem czekają ich niemiłe przygody. Po drodze znajdzie się ktoś kto nie będzie życzył im dobrze…

Akcja dzieje się we współczesnej Warszawie i tematy również są bardzo „na czasie”. Jest zapracowany i wiecznie zmęczony tata, jest mama alkoholiczka, ciotka, której życiem są teleturnieje i krzyżówki. Jest zwykłe życie, a jednak dzieje się w nim magia. Mimo że nie przepadam za książkami z rodzaju fantasy ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie tylko na mnie, dzieci często chciały byśmy czytali ją wspólnie. Choć momentami jest trudna (dziewczynka wynosi butelki po winie matki, krzyki dorosłych, nerwy i obrażania) to jest niezwykła i bardzo potrzebna. Warto przeczytać ją wspólnie z dziećmi. Warto zastanowić się co jest dla nas w życiu priorytetem.

A jak skończy się historia Marty? Jak na jej zniknięcie zareagują rodzice? Czy zobaczy anioły? Co takiego będą miały jej do przekazania? Koniecznie sięgnijcie po tę powieść. Baśniowej i mrożącej atmosfery dodają ilustracje jednej z naszych ukochanych twórczyń – Grażyny Rigall. Ponadto co kilka stron znajdziemy szczegółowe informacje o aniołach. Wszystko to o czym nigdy jeszcze nie słyszeliście, czego nigdy dotąd nie widzieliście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Ciekawa forma opowieści, ważne tematy, magia i prawdziwe życie, piękne wydanie. Podsuńcie tę książkę swym starszym dzieciom. Koniecznie, a najlepiej przeczytajcie wspólnie. Daje wiele do myślenia. Polecam.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.