„Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków” – Gabriela Molesztak

Bardzo lubię kreatywnych rodziców,  którzy mocno dążą do spełniania marzeń z własnego dzieciństwa, a dodatkowo dzięki rodzicielstwu umacniają się w tych planach i pragnieniach. Jedną z takich osób jest młoda, współczesna pisarka – Gabriela Molesztak, której książkę „Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków” przeczytałam swym dzieciom z ogromną przyjemnością. Pochodząca z Wadowic autorka pisze opowiadania, wiersze, wierszyki i bajki dla dzieci. Tę misję odkryła już jako nastolatka i wówczas układała bajki dla własnych sióstr. Teraz tworzy dla swoich dzieci i cudownie, że dzieli się twórczością z nami wszystkimi, wydając historię o Wiktorku.

Książka ta jest pierwszą z serii, gdyż w przygotowaniu są już kolejne tomy: „Zaczarowana Latarka. W Krainie Cykającej Wskazówki” oraz „Zaczarowana Latarka. Wiktorek i Piraci – Kompas Przeznaczenia” po które z całą pewnością również chętnie sięgniemy.

 

 

Opowieść o kilkuletnim chłopcu rozgrywa się wieczorową porą. Wiktorek szykuje się właśnie do snu, a tata zasiada obok na łóżku, by jak co wieczór opowiedzieć synkowi bajkę na dobranoc. Tym razem jednak pięciolatek zauważa, że tata wyjmuje spod łóżka stare pudełko. Zaciekawiony dopytuje co takiego skrywa jego zawartość. Po zdjęciu wieczka oczom chłopca ukazuje się latarka, którą tata dostał wiele lat temu od swojego ojca. Ale nie była ona zwykłą latarką, miała pewną magiczną moc! Niebieski przedmiot potrafi bowiem przenosić ludzi do każdej krainy o jakiej się tylko im zamarzy…

Brzmi interesująco? Moje dzieci bardzo się rozmarzyły i z miejsca zaczęły opowiadać dokąd to by wyruszyły mając tak niezwykłą rzecz w ręce. Dzięki temu wstępowi ich wyobraźnia rozbudzona została do czerwoności i pragnęli poznać dalsze losy taty i synka.

A co było dalej? Nie chcę zdradzać Wam wszystkich przygód jakie spotkały tę dwójkę, powiem jednak że błękitne światło rozproszyło się po pokoju, zamieniając go w ocean, las, a na końcu w słoneczną plażę! Tata przekazał latarkę w  prezencie chłopcu, ostrzegając, że ten wielki skarb można wykorzystać i dobrze i źle. Od chłopca będzie zależało jak potoczą się jej losy. Zanim jednak posłuży mu w odkrywaniu świata Wiktorek pozna jej historię. Tata cofnął się w opowieściach o wiele lat, gdy to jego ojciec – Staś był jeszcze małym chłopcem. To było niesamowite przeżycie dla malca, gdyż czuł, słyszał i widział wszystko to co jego dziadek, gdy był jeszcze w wieku dziecięcym.

Po tych opowieściach tata i syn rozpoczęli podróż. Kwitnąca polana, którą odwiedzili przypominała kształtem nuty! Napotkali tam również dziwnego stwora, który okazał się dinozaurem zamieszkującym Krainę Dinomuzyków. W owym miejscu działo się wiele niesamowitych rzeczy i zamieszkiwana ona była przez bardzo interesujące stwory. Jednemu z nich – Małemu Muszu przydarzyło się coś bardzo przykrego, ale Wiktorek postanowił ruszyć na pomoc skrzypkowi, by ten mógł zagrać wielki koncert na Święcie Kwiatów.

Czy uda się pokonać przeciwności losu? Czy wiara w swoje siły, determinacja i odwaga zwyciężą? Koniecznie przekonajcie się sami.

 

 

 

 

 

 

Ciekawa, ogromnie pobudzające wyobraźnię książka Gabrieli Molesztak będzie idealną lekturą dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolny. Autorka splotła w książce tak lubiane przez małych czytelników postacie dinozaurów, a do tego nadała im muzycznych cech. Dzieci mają okazję poznać także wiele instrumentów, a zarazem przeżyć niezapomnianą wyprawę w głąb intrygującej krainy. Ciepła i urocza opowieść o przyjaźni i niesieniu pomocy zauroczy nie tylko dzieci.

Niedługo pojawi się także e-book bajki, który znajdziecie na stronie www.rozpisani.pl

 

Książkę zakupicie poprzez kontakt z autorką, klikając poniżej:

koszyk

 

Wkrótce pojawi się także e-book, który znajdziecie w następujących księgarniach internetowych:

1. www.woblink.com
2. www.virtualo.pl
3. www.empik.com
4. www.publio.pl
5. www.ebookpoint.pl
6. www.gandalf.com.pl

 

 

Dodaj komentarz