„Rebelia. Urządź to po swojemu” – Wydawnictwo PAPILON

Moje dzieci są ogromnymi fanami książek, w których mogą puścić wodze fantazji i którymi są współautorami. Moja córka Michasia wypełniła już po brzegi niejedną z takich kreatywnych pozycji, skierowanych do dzieci w wieku szkolnym. Dziś chciałam podzielić się z Wami książką wyjątkową, od której trudno będzie oderwać się młodym czytelnikom. „Rebelia. Urządź to po swojemu” pochłonęła moją dziesięciolatkę na długi czas, ba! – wędrowała z nią nawet w szkolnym tornistrze, bo przecież kreować swój własny, indywidualny świat można wszędzie.

 

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon. Autorką tekstów jest doskonale znana nam z wielu tytułów Liliana Fabisińska, która będąc mamą nastolatki, najlepiej wie, co siedzi w głowie młodego człowieka. Twórcą ilustracji jest Paweł Mildner, który poprzez komiksową formę – tak bardzo lubianą przez dzieci ujął wszystko to, co należy poddać małej rewolucji.

 

 

Rebelia skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Myślę, że będzie idealna dla dzieci w wieku 9-12 lat. Na 224 stronach czytelnicy znajdą świat, który sami będą urządzać. Od pierwszej, po ostatnią stronę to najmłodsi będą ustalać zasady i reguły wykreowanej przez siebie przestrzeni. Jedno jest pewne – żadnych kar tu nie przewidziano! To Ty tu rządzisz i w końcu wszystko może być tak pragniesz – zapewniają autorzy.

Od czego zaczynamy? Kolejność jest dowolna, bo przecież to my decydujemy na co akurat mamy ochotę. Możemy np. wybrać chatę, w której chcielibyśmy zamieszkać, a jest w czym przebierać: od mieszkania w bloku, przez drewnianą chatkę w górach, kamper, aż po średniowieczny zamek. Jak już zdecydujesz się na dane lokum to nie pozostaje nic innego jak tylko je urządzić. Pomyśl, zaplanuj i narysuj. Tutaj można puścić wodze fantazji i zmalować ściany nawet na czarno! Idąc krok dalej stwórz własne zasady, jakie obowiązują w Twoim pokoju. Nie zaważając na zdanie innych możesz umieścić w pokoju wszystko to, o czym marzysz od dawna. Droga wolna – to może być nawet trampolina. Przemierzając kolejne karty, organizując sobie przestrzeń nie można zapomnieć o najbliższych. Mnie najbardziej rozbawił 'osobisty asystent’, który ma za Michasię odrabiać pracę domową i sprzątać jej pokój 😉 To byłoby coś.

Dzieci marzą o własnym pupilu, więc nie mogło zabraknąć tej kategorii w owej lekturze. Młodzi czytelnicy będą mogli nawet wykonać test i dowiedzieć się jaki zwierzak do niego pasuje. Ponadto będzie troszkę główkowania, szyfrowania, kodowania, a nawet gotowania. Stworzenie własnej pizzy XXL to prawdziwa frajda. Oczywiście nie mogło zabraknąć urządzania szkoły, terenu wokół niej, czy świetlicy. Spodobało mi się bardzo miejsce na lektury nieobowiązkowe – jestem niezwykle ciekawa jakie tytuły wpisze w to miejsce moja zagorzała czytelniczka.

Kumple, smartfony, ulubione miejsca w sieci – tu również znajdzie się miejsce na tego typu zagadnienia. A pod koniec czeka prawdziwa petarda! Autorzy zachęcają by wypełnioną książkę odłożyć na jakiś czas (około 15 lat) by później z sentymentem zajrzeć do niej na nowo. Warto po latach sięgnąć pamięcią do czasów, w których tak dużo się działo. Zapewne te zapiski wywołają lawinę uśmiechu i dużo ciepła w sercu. To będzie swego rodzaju pamiętnik, który warto zachować na całe życie. Odkrywać go wspólnie, po wielu latach, być może z własnymi dziećmi to dopiero wyzwanie!

koszyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Idealna propozycja dla młodych rebeliantów, z głowami pełnymi wyobraźni i pomysłów. To książka, która zachęci dzieci i nastolatków do aktywności twórczej. Zapewni doskonałą zabawę, mądrze spędzony czas i zapewne pomoże oderwać niejednego nastolatka od telefonu, czy komputera. Idealna propozycja na wakacje, świetny pomysł na prezent z okazji zakończenia roku szkolnego. Polecamy!

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz