Wojownicy. Ucieczka w dzicz – wydawnictwo NOWA BAŚŃ

Dziś zapraszam Was na recenzję, którą przygotowała moja dwunastoletnia córka Michasia.

koszyk

Ucieczka w dzicz” to pierwszy tom serii „Wojownicy” autorstwa Erin Hunter. Książka fantasy dla dzieci w wieku ponad 8 lat.

Opowiada o przygodach dzikich kotów żyjących w klanach, dla których najważniejsza jest przyjaźń, lojalność i odwaga. Głównym bohaterem jest Rdzawy, mały lecz niezwykły kocurek, który od pewnego czasu tęsknie śni o utraconej wolności. W końcu postanawia postawić swoją łapę w pobliskim lesie. Czuje się naprawdę szczęśliwy i wolny czując powiew wiatru. Udaje mu się nawet zapolować na mysz, podobnie jak we śnie. Jednak po chwili nieoczekiwanie zostaje zaatakowany przez nieznajomego. Okazuje się, że to jeden z dzikich kotów, przed którym ostrzegał go przyjaciel Rdzawego. Do nowo poznanego ucznia z Klanu Pioruna dołącza kilka dorosłych kotów. Domowy kot wie, że nie ma z nimi szans, mimo to ogromnie podziwia te dziko żyjące zwierzęta, które codziennie walczą o przetrwanie. Rdzawy jest przerażony i myśli, że wie co go czeka… jednak ogromnie się zadziwia, ponieważ otrzymuje niezwykłą propozycję. Rdzawy miał pojawić się następnego wieczoru, jeżeli zgadza się na umowę. Pieszczoszek dobrze wie, którą odpowiedź wybrać i pojawia się na umówionym miejscu spotkania. Dwa z kotów zaprowadzają go do dotychczas nieznanego mu miejsca, a Rdzawy szybko podąża za nimi. Na miejscu spotkania główny bohater jest dość nieśmiały, jednak podczas spowodowanej przez szyderstwo walki czuje się trochę pewniej. Inne koty traktują go z szacunkiem. Mimo to po krótkim czasie obóz klanu obiega wiadomość, że zastępca przywódcy nie żyje. Wszyscy wierzą w historię Tygrysiego Pazura, wszyscy prócz trzech uczniów. Od pewnego czasu zaczynają podejrzewać go o zdradę, chociaż nie są tego pewni. Na razie muszą uczyć się polować, walczyć i przetrwać w dziczy. Wiedzą, że Klan Cienia nie będzie prostym przeciwnikiem. Wykonują wiele misji, otrzymanych od Błękitnej Gwiazdy, pomagają sobie nawzajem i czekają na wiadomości od Klanu Gwiazd. Wspólnie walczą. Nieuniknione jest już niedaleko, jeden z klanów już upadł. Niektórzy z nich jednak wiedzą coś, co może ich uratować. Tylko ogień może uratowań klan!

Książka wciąż trzyma czytelnika w napięciu, trzeba przerzucić stronę, aby dowiedzieć się, co czeka bohaterów dalej. Posiada również przepiękne ilustracje, dzięki którym łatwiej można sobie wyobrazić akcję. Opowieść jest łatwa do zrozumienia, jest także bardzo pomysłowa. Opowiada o najważniejszych cechach: mądrości, lojalności, przyjaźni, pomocy innym i odwadze. Jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Bardzo polecam dla wszystkich kociarzy oraz fanów fantasy!

Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

oprawa: twarda

ilość stron: 368

tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk

Logo wydawnictwa Nowa Baśń

One thought on “Wojownicy. Ucieczka w dzicz – wydawnictwo NOWA BAŚŃ

  • 11/06/2020 at 20:14
    Permalink

    Mój 10 letni syn w kilkanaście dni pochłonął wszystkie tomy jakie są wydane, jest zachwycony książkami. Nie może się doczekać na kolejne tomy ( wydanych w Polsce jest chyba 1/3 z napisanych książek przez te autorki) Nie moge się zgodzić ze stwierdzeniem, że to książki dla dzieci w każdym wieku , gdyż uważam, że są bardzo brutalne ( ciągle giną różni bohaterowie w okrutny sposób). Nie są to książki dla dzieci wrażliwych.

Dodaj komentarz