Księżycowa Łza z Adynis – „The Moon Tear of Adynis” – kosmiczna opowieść dwujęzyczna + wersja audio

Dziś chciałam Wam pokazać bardzo nietypową książkę. „The Moon Tear of Adynis” czyli „Księżycowa Łza z Adynis” łączy w sobie powieść o przyjaźni, współczuciu, empatii i kosmosie oraz utrwala i uczy języka angielskiego. Ta dwujęzyczna pozycja od wydawnictwa Poltext zawiera także wersję audio, dzięki czemu możecie słuchać opowieści w wersji polskiej i angielskiej.

koszyk

Hen daleko, na krańcach galaktyki znajduje się planeta, która utraciła zdolność emocji i empatii. Stała się szara, a ludzie obojętni… Adynis – bo tak się nazywa potrzebuje pomocy, by znów być barwną i szczęśliwą.

Na planecie mieszka chłopiec o imieniu Glen, który rozmawia z Księżycem! Jest wyjątkowy, bo jako jedyny widzi kolory i zachował wszelkie wartości, a na dodatek przyjaźni się z gwiazdami oraz z Księżycem. Wkrótce poznaje Quinn, z którą szybko się zaprzyjaźnia i razem pragną przywrócić planecie dawne życie.

Książka liczy 224 i na każdej znajdziecie wartość! Jestem nią zachwycona, bo porusza bardzo dużo zagadnień dotyczących relacji, zrozumienia, potrzeb drugiego człowieka i empatii. Dodatkowym walorem jest fakt, że dzieci mogą utrwalać język angielski, po każdym rozdziale jest krótki, prosty test z rozumienia tekstu, objaśnienia dotyczące słów i gramatyki, ponadto znajdziecie ciekawostki o kosmosie, ciałach niebieskich i podróżach kosmicznych, jest także słowniczek po każdym rozdziale i ćwiczenia w wielu różnych formach, np. wykreślanek, czy krzyżówek. Pod koniec znajdziecie rozwiązania.

W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3).

Bardzo polecam! Nie jest to książka na jeden raz. Będziemy do niej regularnie wracać. Niesie piękne przesłanie, a do tego w ciekawy sposób uczy języka angielskiego i utrwala wymowę. Skierowana jest do dzieci od około 6 lat.

Tekst: Sora Cordonnier

Ilustracje: Kaja Oyuela-Villarreal

oprawa: twarda

Poltext Wydawnictwo - Wydawnictwo - WP Książki

One thought on “Księżycowa Łza z Adynis – „The Moon Tear of Adynis” – kosmiczna opowieść dwujęzyczna + wersja audio

Dodaj komentarz