Wielka księga wartości – 26 opowiadań, baśni i legend o wartościach – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Rozmawiacie z dziećmi o wartościach? Poruszacie kwestie szacunku, uczciwości, przyjaźni, wolności, czy tolerancji?

Jeśli pragniecie zaszczepić w dzieciach ziarno tych ważnych mądrości to warto szukać ich w książkach. Dziś przygotowałam dla Was recenzję jednej z piękniejszych książek w naszej biblioteczce. „Wielka księga wartości” zachwyciła nas nie tylko starannym i eleganckim wydaniem oraz pięknymi ilustracjami, ale przede wszystkim etycznymi, politycznymi, filozoficznymi wartościami rodzinnymi i społecznymi.

To naprawdę okazała księga! Znajdziecie w niej aż 26 opowiadań, baśni, legend i historii. Są ponadczasowe, pochodzą z różnych stron świata, z przeróżnych kultur i tradycji. Niektóre z pewnością dobrze znacie, wiele z nich zapewne przeczytacie po raz pierwszy.

Są tu opowieści dotyczące szczerości, cierpliwości, sprawiedliwości i pokoju. Znajdziecie tu również zaufanie, uczciwość, przyjaźń, szacunek, uprzejmość i radość oraz wiele, wiele więcej.

W każdej historii znajdziecie wiele cennych wskazówek, które skłaniają do refleksji i rozmów, a dzięki którym zbudujecie w młodym człowieku system wartości. Wszystkie opowieści zawierają także krótką notatkę o tym, jakiej prawdy dotyczą, by jeszcze jaśniej czytelnik mógł zrozumieć ich przekaz.

Bardzo polecam! Przeczytaliśmy ją jednym tchem podczas świątecznego odpoczynku i każda opowieść nas zachwyciła. To nie tylko lektura o wartościach, będziecie mieli bowiem szansę poznać piękną spuściznę przekazywaną z pokolenia na pokolenie z różnych krańców świata.

koszyk

„Wielka księga wartości”

Tekst: Esteve Pujol i Pons

Ilustracje: Adrià Fruitós

Przekład z języka hiszpańskiego: Katarzyna Gajos

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wydawnictwo Jedność - Photos | Facebook

3 thoughts on “Wielka księga wartości – 26 opowiadań, baśni i legend o wartościach – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

 • 28/12/2020 at 22:56
  Permalink

  Niedawno odkryłam Twojego bloga i bardzo mi się podoba. Będę zaglądać często 🙂

  Reply
  • 29/12/2020 at 09:39
   Permalink

   Cieszę się bardzo! Dziękuję za miłe słowa 🙂 Pozdrawiam

   Reply
 • 18/01/2021 at 10:11
  Permalink

  Zawsze szukamy dobrych książek dla wnuków. Mam 9 latka, 5 latka i 1 roczniaka.Dwaj bracia i kuzyn ha ha. Ale wszyscy trzej kochają książki. To po babci ❤

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.