Wielka księga supermocy – Wydawnictwo MAMANIA

Mamo – czytajmy o supermocy! – takie słowa słyszę każdego dnia od mojego synka Stasia. Czytamy i czytamy po kilka razy dziennie, bo „Wielka księga supermocy” ma niezwykłą MOC – udowodniła Stasiowi że każdy z nas ma w sobie talenty, tylko nie zawsze wiemy że to coś wyjątkowego to właśnie nasza siła i atut. Dzięki tej lekturze dzieci będą miały szansę zastanowić się nad własną tożsamością i odkryć swe zdolności, pasje.

 

koszyk

 

Książka wydana jest w dużym formacie. Jej autorką jest Susanna Isern – dwukrotna laureatka prestiżowej nagrody Moonbeam Children’s Books Awards. Obecnie łączy ona pasję do pisania z psychologią. Kieruje gabinetem lekarskim Aula Dédalo de Santander i jest profesorem na Europejskim Uniwersytecie Atlantyckim. Przepiękne ilustracje przygotowała Rocio Bonilla, która ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie, ma uprawnienia pedagogiczne oraz studiowała ilustrację u Ignasiego Blancha i Rogera Olmosa. W 2015 r. zdobyła nagrodę hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za najlepszą książkę.

Na 40 stronach znajdziecie aż 18 historii, w których poznacie zwykłe – niezwykłe dzieci. Elena potrafi opowiadać niesamowite historie, Marc tryska i zaraża optymizmem, Carlos jest wyjątkowo uważny, Yunę bardzo ciekawi świat, a Mateo pochłania książkę za książką.

Talentem może być taniec, kreatywność, zwinność, matematyka, czy jak mówi Staś – szybkość, bo to właśnie dzięki tym historiom mój syn zaczął patrzeć na siebie inaczej – zaczął doceniać to, co jest w nim wyjątkowe. Biega bardzo szybko, ale nigdy tego nie zauważał, teraz wie, że to jeden z jego zdolności, atutów.

Książka jest bardzo wartościowa, pozwala podejmować z dziećmi rozmowy na liczne tematy, np. o tym jakie supermoce mamy my sami i jakie mają nasi bliscy, bo każdy z nas jest wyjątkowy i ma to coś, dzięki czemu jesteśmy niepowtarzalni. Czytajcie z dziećmi i budujcie w nich wyższą samoocenę, doceniajcie te drobne często cechy, które są wielką mocą. Bardzo polecamy! My czytamy każdego dnia – Staś pokochał ją całym sercem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Wielka księga supermocy – Wydawnictwo MAMANIA

Dodaj komentarz