Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Tym razem mam dla Was propozycję książkową która zainteresuje całą rodzinę. Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało wspaniały przewodnik po flagach z całego świata. Książka „Flaga na maszt!” zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. To obszerne kompendium ukazane w ciekawy i przystępny sposób.

 

koszyk

tekst i ilustracje: Robert G. Fresson
tłumaczenie: Wojtek Cajgner
oprawa: twarda
ilość stron: 112
dla dzieci: 8+

 

Współczesna koncepcja flagi narodziła się w XIX wieku, ale z książki zaczerpniecie informacje jak wcześniej wyglądały symbole przynależności i władzy. Dowiecie się jakim pojęciem określana jest nauka o flagach i jakich terminów weksylolodzy używają by opisać ich elementy.

Książka jest bogato ilustrowana i wypełniona licznymi ciekawostkami. Autor wyjaśnia co oznaczają krzyże i krzyże skośne, pokazuje najstarszą flagę narodową świata, a także wyjawia co symbolizują pasy i gwiazdy na flagach. Dowiecie się że ponad 40% flag świata składa się z trzech pasów w różnych kolorach, nawet flaga planety Mars jest trójkolorowa. Kolory również nie są przypadkowe, za nimi kryje się wiele ważnych przesłań. Polska, Monako i Indonezja mają dwukolorowe flagi z poziomymi pasami białym i czerwonym, jednak to podobieństwo jest czystym przypadkiem, a pochodzenie każdej z nich zupełnie inne.

Dlaczego na fladze Stanów Zjednoczonych jest 13 pasów?  Co symbolizuje wielkie czerwone koło na środku flagi Japonii? Jak wyglądały herby i bandery dawnych królestw? Który kraj ma na fladze papugę, a który parasol? Czy flaga może być kwadratowa, trójkątna albo w ząbki? Te i wiele więcej informacji poznacie z książki, która bardzo wyczerpuje ten fascynujący temat. Pod koniec publikacji znajdziecie mapy, na których będziecie mogli odnaleźć dany kraj.

To bardzo wartościowa lektura, do tego starannie wydana. Robert G. Fresson to brytyjski ilustrator i rysownik. Współpracuje między innymi z „The New York Timesem”, gdzie publikuje własny komiks, a także „The New Yorkerem” i „Guardianem”. Lubi tradycyjne techniki graficzne i pełen uroku styl retro inspirowany ilustracjami i komiksami z lat 40.

Polecamy dzieciom, rodzicom i dziadkom! To książka na lata i na pokolenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.