Wielka księga super skarbów – Wydawnictwo MAMANIA

W zeszłym roku pokazywałam Wam piękną książkę zatytułowaną „Wielka księga supermocy”, a dziś przychodzę z kolejną pozycją duetu Susanny Isern i Rocio Bonilly – „Wielka księga superskarbów”.

Bardzo wyczekiwałam tego tytułu i cieszę się całym sercem, że tak ważne i potrzebne książki są wydawane także w Polsce.

koszyk

18 rozkładówek to 18 krótkich historii. Opowieści o skarbach, dzięki którym jesteśmy szczęśliwi. Nie są to jednak drogie gadżety, najnowsze sprzęty elektroniczne, czy góry złota… To są te najważniejsze ze wszystkich skarby, te najcenniejsze – nosimy je w sercu, w pamięci i zawsze o nich ciepło myślimy. Być może nie doceniacie drobiazgów, które wypełniają Wasz dzień? Wspólne czytanie książek, spacer po lesie, gotowanie z dzieckiem? Myślę, że każdy z nas ma TO coś, co sprawia mu i bliskim radość.

W tej książce poznacie dzieci i ich wyjątkowe skarby. Dla Sary są to przyjaciele, z którymi spędza co roku letni obóz, dla Candeli są to zwierzęta, które obdarza wielką miłością, Patri kolekcjonuje wspomnienia w postaci zdjęć, wycinków, pocztówek i biletów, a dla Rashida jest to czas…

Przekonacie się jak bardzo można cieszyć serce przeżywaniem przygód, zbieraniem wyjątkowych rzeczy, miłością do książek, czy docenianiem bycia zdrowym. Będą także marzenia, przyroda, zdobywanie wiedzy, czy budowanie tajnych kryjówek. Każdy z nas jest wyjątkowy, każdy nosi swój skarb, tylko trzeba go zauważyć i docenić!

Bardzo ciekawa lektura, nie tylko dla dzieci. Myślę, że w tym zabieganym, szybkim życiu nawet dorośli na chwilkę zatrzymają się i zobaczą jak wiele skarbów im umyka, jak mało doceniają te drobne, piękne rzeczy, które budują wspomnienia.

Nie jest to książka na raz! My wracamy do niej często i dzięki tym kilkunastu historiom dużo rozmawiamy. Każde z nas wymienia swoje skarby, a lista okazuje się być całkiem długa. A Wy jakie macie super skarby?

„Wielka księga superskarbów”

Tekst: Susanna Isern

Ilustracje: Rocio Bonilla

Przekład: Jowita Maksymowicz – Hamann

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo MAMANIA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_2_big.png

One thought on “Wielka księga super skarbów – Wydawnictwo MAMANIA

Dodaj komentarz