“W sercu lasu” – Wędrówka po lasach świata – Wydawnictwo PAPILON

Las to nasza oaza. Codzienny spacer i obserwowanie przyrody są dla nas zastrzykiem energii i chwilami ładowania baterii. Te nasze rodzinne rytuały weszły nam w krew i bardzo je doceniamy, ale jak nie spacerujemy to czytamy! 🙂 Bardzo często dzielę się tu z Wami naszymi ulubionymi książkami o przyrodzie i tej również nie mogło zabraknąć. Choć nasza biblioteczka pęka w szwach od leśnych pozycji to ja nie mogłam się oprzeć kolejnej i zamówiłam dla Stasia piękną lekturę o lasach świata. Niby to książka dla dzieci, ale i mnie trudno się od niej oderwać! Jest pięknie wydana i ma cudowne ilustracje – gwarantuję, że spodoba się całej rodzinie.

“W sercu lasu” to dużego formatu książka autorstwa Christiane Dorion, zilustrowana przez Jane McGuinness. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon i skierowana jest do dzieci w wieku około 5-9 lat. Na 64 stronach odbędziecie wycieczkę po lasach świata, odkrywając ciekawostki przyrodnicze i poznając drzewa od nasionka, aż po dojrzałe okazy. Ponadto poznacie leśnych “pomocników”, dowiecie się czym odżywiają się drzewa, i kto mieszka w konkretnych warstwach lasu.

Dzieci zobaczą jak zmienia się drzewo o każdej porze roku, kto skrywa się w dziuplach, norkach i przeróżnych zakamarkach. Poznacie gatunki drzew liściastych i iglastych, dowiecie się wszystkiego o szyszkach i igłach oraz poznacie zwierzęta zamieszkujące lasy, nie zabrakło informacji o lasach deszczowych. W ściółce także wiele się dzieje, więc czeka na Was sekretne życie jej mieszkańców. Będzie troszkę o kamuflażu, nocy w lesie i o pewnej ważnej kwestii – tego co dają drzewa naszej planecie. Ponadto znajdziecie “instrukcję” jak posadzić drzewo, a pod koniec czeka na Was rozkładówka ze zwierzętami, które możecie odszukać na kartach książki – świetna zabawa na spostrzegawczość! Ostatnim elementem jest słowniczek, w którym znajdziecie liczne pojęcia związane w przyrodą, dzięki czemu szybko odpowiecie dzieciom na pytanie. np. co to jest chlorofil, echolokacja, fotosynteza, hibernacja, sadzonka, ściółka, tajga i wiele, wiele więcej.

Piękna, pełna szczegółów książka o przyrodzie, która wprowadzi małych czytelników w fascynujący świat lasów. Warto je poznać i nauczyć się je szanować. To nasze zielone płuca, o które musimy dbać.

Bardzo polecam Wam lekturę tej książki.

koszyk
Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *