„W sercu lasu” – Wędrówka po lasach świata – Wydawnictwo PAPILON

Las to nasza oaza. Codzienny spacer i obserwowanie przyrody są dla nas zastrzykiem energii i chwilami ładowania baterii. Te nasze rodzinne rytuały weszły nam w krew i bardzo je doceniamy, ale jak nie spacerujemy to czytamy! 🙂 Bardzo często dzielę się tu z Wami naszymi ulubionymi książkami o przyrodzie i tej również nie mogło zabraknąć. Choć nasza biblioteczka pęka w szwach od leśnych pozycji to ja nie mogłam się oprzeć kolejnej i zamówiłam dla Stasia piękną lekturę o lasach świata. Niby to książka dla dzieci, ale i mnie trudno się od niej oderwać! Jest pięknie wydana i ma cudowne ilustracje – gwarantuję, że spodoba się całej rodzinie.

„W sercu lasu” to dużego formatu książka autorstwa Christiane Dorion, zilustrowana przez Jane McGuinness. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon i skierowana jest do dzieci w wieku około 5-9 lat. Na 64 stronach odbędziecie wycieczkę po lasach świata, odkrywając ciekawostki przyrodnicze i poznając drzewa od nasionka, aż po dojrzałe okazy. Ponadto poznacie leśnych „pomocników”, dowiecie się czym odżywiają się drzewa, i kto mieszka w konkretnych warstwach lasu.

Dzieci zobaczą jak zmienia się drzewo o każdej porze roku, kto skrywa się w dziuplach, norkach i przeróżnych zakamarkach. Poznacie gatunki drzew liściastych i iglastych, dowiecie się wszystkiego o szyszkach i igłach oraz poznacie zwierzęta zamieszkujące lasy, nie zabrakło informacji o lasach deszczowych. W ściółce także wiele się dzieje, więc czeka na Was sekretne życie jej mieszkańców. Będzie troszkę o kamuflażu, nocy w lesie i o pewnej ważnej kwestii – tego co dają drzewa naszej planecie. Ponadto znajdziecie „instrukcję” jak posadzić drzewo, a pod koniec czeka na Was rozkładówka ze zwierzętami, które możecie odszukać na kartach książki – świetna zabawa na spostrzegawczość! Ostatnim elementem jest słowniczek, w którym znajdziecie liczne pojęcia związane w przyrodą, dzięki czemu szybko odpowiecie dzieciom na pytanie. np. co to jest chlorofil, echolokacja, fotosynteza, hibernacja, sadzonka, ściółka, tajga i wiele, wiele więcej.

Piękna, pełna szczegółów książka o przyrodzie, która wprowadzi małych czytelników w fascynujący świat lasów. Warto je poznać i nauczyć się je szanować. To nasze zielone płuca, o które musimy dbać.

Bardzo polecam Wam lekturę tej książki.

koszyk
Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz