Wirus i inne drobne ustrojstwa – Wydawnictwo PUBLICAT

Dziś zapraszam Was na wycieczkę w głąb ludzkiego ciała. Spojrzymy na nie okiem wirusa! Koronawirus jest dziś na ustach ludzi całego świata, zmienił nasze życie i bardzo w nim namieszał. Ale czym tak naprawdę jest? Przekonajcie się koniecznie.

W książce „Wirus i inne drobne ustrojstwa” znajdziecie zabawną, acz bardzo merytoryczną opowieść, która w przystępny sposób oswoi młodych czytelników z tematem wirusów i bakterii.

Tekst: Bogusław Janiszewski

Ilustracje: Max Skorwider

Ilość stron: 64

Wydawnictwo Publicat

Dla dzieci: 6+

koszyk

Z książki dowiecie się czym jest organizm i jego mieszkańcy, poznacie pojęcie bakterii i wirusów, oraz ich sprytne sposoby na wnikanie do naszego ciała. Będzie troszkę o komarach oraz kleszczach, bo one też mogą nam zafundować niebezpieczne wirusy i bakterie. Nie zabrakło głównego bohatera – koronawirusa. Będzie także o metodach zarażania, przebiegu infekcji, namnażaniu, obronie organizmu i odporności nabytej oraz wrodzonej. Kolejne rozdziały przybliżą Wam pojęcia epidemii, rozprzestrzeniania się wirusów, pandemii, kwarantanny, kordonu sanitarnego, szczepionek, antybiotyków, a nawet chorej gospodarki i kryzysu.

To nie jest zwykła książka popularnonaukowa, znajdziecie w niej bowiem przygody wirusa zwierzęcego, który marzy by zarażać ludzi. Historia wypełniona jest zabawnymi ilustracjami i pełnymi humoru dialogami, dzięki czemu czyta się ją z przyjemnością i lekkością. Taki zabieg pomoże dzieciom łatwiej zrozumieć zawiłości działania wirusów i innych drobnych ustrojstw.

Bardzo polecam! Wartościowa, ciekawa, z dużą dawką wiedzy i ciekawostek.

Publicat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.