Angielski z Mają. Część 1 – Anna Szczypka

Bardzo lubię sięgać po książki, które w przyjazny, prosty i ciekawy sposób oswajają dzieci z językiem angielskim. Mamy w swojej biblioteczce kilka wartych uwagi pozycji, po które często sięgamy, a wśród nich jest przygodowa opowieść o Mai.

„Angielski z Mają” to książka autorstwa Anny Szczypki – mamy trojga dzieci i nauczycielki języka angielskiego. Swoją pasję i doświadczenie autorka przelała na karty książki i przygotowała ją w taki sposób, by nauka języka obcego odbywała się w naturalny sposób. Przygody Mai mogą towarzyszyć dzieciom w pierwszych krokach z angielskim oraz mogą być utrwaleniem wiedzy dla tych dzieci, które znają już podstawy.

koszyk

Zamawiając książkę u autorki można otrzymać imienną dedykację dla małego czytelnika. To wielka radość dla dziecka, bo czuje się ono wyjątkowe mając egzemplarz specjalny, ze swoim imieniem.

Książka jest bogato ilustrowana. Przyjazne obrazy przygotował Daniel Włodarski. Na 51 stronach znajdziecie trzy historie małej Mai i jej rodziców, którzy przeprowadzili się do Wielkiej Brytanii.

W pierwszym opowiadaniu Maja poznaje nowy dom, elementy wyposażenia pomieszczeń i ogrodu. Zawiera także pierwszą przyjaźń i oswaja się z otoczeniem. Druga opowieść dotyczy wyjścia rodziny do restauracji, podczas której dziewczynka poznaje kartę dań, zamawia posiłek i musi zmierzyć się z pomyłką, bo otrzymała inny deser niż zamówiła. Jednak poradzi sobie bardzo dobrze! Przekonajcie się sami. W trzeciej historii Maja odwiedza zoo. Podczas spaceru z rodzicami poznaje nowe słówka, ogląda zwierzęta, obserwuje karmienie pingwinów i poznaje nawet cykl życia motyla. Taka wyprawa staje się prawdziwą lekcją i niezapomnianą przygodą.

Książka jest bardzo atrakcyjna i Staś chętnie przynosi ją do wspólnego czytania. Dzięki głównej bohaterce i jej zwykłym, codziennym perypetiom dzieci mogą oswajać język angielski i utożsamiać się z Mają. Wplecione zwroty są łatwe do zapamiętania, a przeglądając ilustracje możemy prowadzić z pociechami małe dialogi, wprowadzając pytania.

Bardzo dużym atutem są tabelki, umieszczone pod koniec każdego rozdziału. Znajdziecie w nich zestawienie słów i wyrażeń pojawiających się w opowiadaniu – możecie się upewniać i utrwalać wiedzę.

Jest coś jeszcze, co ja szczególnie doceniam i myślę że docenią to również wszyscy rodzice, którzy nie czują się pewnie ze swoją wymową w języku angielskim. Autorka, wraz z innymi osobami zajmującymi się językiem angielskim nagrała podcasty, które mają pomóc w poprawnej wymowie słów i wyrażeń znajdujących się w książce. Są one darmowe i można je odsłuchać, czy też pobrać na www.angielskizmaja.pl/do-pobrania. To wielki plus dla tej publikacji i ogromna pomoc dla rodziców.

Bardzo polecam! To pierwsza na rynku książki dziecięcej pozycja, która powstała z obserwacji dzieci i pasji do nauczania. Staś nie traktuje jej jak podręcznika, z którego żmudnie trzeba powtarzać słówka. Traktuje ją jak przygody swojej rówieśniczki i wraz z Mają poznaje język angielski – wszystko odbywa się przyjaźnie i naturalnie, bo to nauka przez zabawę. To pierwsza część i liczymy, że autorka przygotuje kolejne, bo bardzo zaprzyjaźniliśmy się z Mają i jesteśmy ciekawie co dalej się u niej dzieje 🙂

One thought on “Angielski z Mają. Część 1 – Anna Szczypka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.