Angielski z Mają. Część 2 – Anna Szczypka

Niespełna rok temu podzieliłam się z Wami wrażeniami z lektury książki „Angielski z Mają. Część 1”, do której możecie zajrzeć tutaj –> KLIK, a dziś z radością chciałam pokazać Wam kolejny tom z serii!

Cykl książek przygotowała Anna Szczypka, mama trójki dzieci i nauczycielka języka angielskiego. Swoją pasję i doświadczenie autorka przelała na karty książek i przygotowała je w taki sposób, by nauka języka obcego odbywała się w naturalny sposób. Przygody Mai mogą towarzyszyć dzieciom w pierwszych krokach z angielskim oraz mogą być utrwaleniem wiedzy dla tych dzieci, które znają już podstawy.

koszyk

Książka ma charakter przygodowy, a na jej kartach znajdziecie trzy opowiadania. Tym razem spotkacie Maję w parku, w samolocie i u lekarza.

Ta rezolutna kilkulatka przeprowadziła się z rodzicami do Wielkiej Brytanii i dzielnie stawia czoła językowym wyzwaniom. Podczas lektury dowiecie się jak Maja wraz z bliskimi spędza aktywnie czas w parku i na placu zabaw. Poznacie nowe angielskie słówka, wybierzecie się na piknik, a nawet nauczycie się właściwie segregować śmieci.

W drugim opowiadaniu Maja wybiera się z rodzicami do Hiszpanii, więc tym razem czeka spakowanie walizki i przejście procedury na lotnisku. Tu również poznacie nowe zwroty i nową przyjaźń Mai.

Trzecia historia dotyczy chorowania. Niestety Maję dopadło przeziębienie i trzeba było wybrać się do lekarza. W przychodni pani doktor dokładnie zbadała dziewczynkę i wypisała receptę. Na szczęście infekcja szybko mija, a Wy dzięki niej poznacie nowe słowa i zwroty.

W każdą opowieść autorka wplotła łatwe do zapamiętania zwroty, a ilustracje wzbogacono o angielskie nazwy. My bawimy się z Mają na wiele sposobów! Najpierw czytamy jedno opowiadanie, a później zadajemy sobie wzajemnie pytania dotyczące ilustracji, w ten sposób trenujemy krótkie dialogi i wymowę, która jest bardzo istotna w procesie nauki. Pod koniec każdego rozdziału autorka zamieściła tabelkę z angielskimi słowami i wyrażeniami, by jeszcze lepiej móc utrwalać nowe zwroty. Tabele są uzupełnione także o polskie odpowiedniki.

Seria jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, bo nie ma nic wspólnego ze szkolnym podręcznikiem, a mimo to uczy w przyjazny i ciekawy sposób. Dziecko może utożsamić się z główną bohaterką, która przeżywa podobne perypetie jak każdy kilkulatek.

Anna Szczypka przygotowuje te książki z pasji i wkłada w nie wiele serca. Są dopracowane w każdym szczególe. Dodatkowo autorka, wraz z innymi osobami zajmującymi się językiem angielskim nagrywa podcasty, które pomagają w poprawnej wymowie słów i wyrażeń znajdujących się w książce. Są one darmowe i można je odsłuchać w każdej chwili. To wielki plus dla tej publikacji i ogromna pomoc dla rodziców, którzy chcą oswajać dziecko z językiem angielskim w miły i przystępny sposób.

Myślę, że seria najlepiej sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Staś bardzo polubił przygody Mai i często sięgamy po oba tomy, utrwalając poznane z nich słowa. Mam nadzieję, że cykl będzie się rozrastać, a Maja wciąż będzie nam dostarczać wielu wrażeń i nowych zwrotów, bo mamy bardzo duży głód wiedzy, a nauka w taki sposób to sama przyjemność.

Bardzo serdecznie polecamy!

One thought on “Angielski z Mają. Część 2 – Anna Szczypka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.