„Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności”- Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Bardzo się cieszę, że nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się kolejna ważna i bardzo potrzebna książka w serii „Wielkie problemy małych ludzi”. Tak wzmacniających, dodających skrzydeł lektur bardzo dzieciom potrzeba.

Asia Olejarczyk w przystępny, życiowy i autentyczny sposób ukazuje życie kilkuletniej Hani, jej rodziny i rówieśników. Mali czytelnicy z pewnością znajdą w głównej bohaterce także kawałek siebie, swoich trosk, obaw i wyzwań, które życie stawia każdego dnia.

„Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności” będzie idealną lekturą dla wszystkich, którzy choć raz w siebie zwątpili!

koszyk

Hania od zawsze była nieśmiała i czuła się niepewnie. Choć często znała odpowiedź na zadawane przez nauczyciela pytanie, to nie podnosiła ręki, a gdy ogłoszono klasowy konkurs talentów obawiała się, że ona nie ma żadnych zdolności, że nic nie potrafi… Rodzice Hani starali się bardzo, by dziewczynka uwierzyła w siebie i udowodnili jej szybko, jak wielkim jest dla nich skarbem oraz jak wiele talentów i umiejętności posiada.

To niesamowite, jak bardzo krytyczni bywamy względem samych siebie, jak wielkie oczekiwania stawiamy i jak bardzo porównujemy się do innych. W czym tkwi sekret pewności siebie i odporności na niepowodzenia? Przede wszystkim w rodzicach, którzy wychowując swoje pociechy mają świadomość jak ważną rolę odgrywają drobne gesty, słowa, zachowania. Dziecko pragnie naszego zainteresowania i uważności, a jeśli czuje się ważne i kochane to jego poczucie wartości jest bardzo wysokie. Wsparcie, ufność, spokój, wiara w dziecko, brak ciągłej krytyki są niezwykle ważnymi elementami w codziennym życiu, które budują silny i trwały fundament młodego człowieka.

Hania była nieśmiała, ale rodzice wsłuchując się w jej potrzeby, emocje i wyzwania, ze spokojem i cierpliwością udowadniali, jak bardzo wartościowym jest człowiekiem. Dodatkowo wspierali Hanię w spełnieniu jej małego marzenia, ofiarowując jej coś najcenniejszego – siebie, swój czas i uwagę.

Nam dorosłym, dziecięce problemy wydają się często błahe i bez znaczenia, ale dla nich są to często spędzające sen z powiek bolączki. Pokazujmy dzieciom własnym przykładem, że można cieszyć się z drobnych rzeczy, uświadamiajmy im, że nie muszą być idealne. Wspierajmy i dodajmy skrzydeł. O tym wszystkim jest właśnie ta piękna opowieść!

Miłością, szacunkiem, uwagą i relacjami można zdziałać cuda. Koniecznie przekonajcie się, jak diametralnie zmieniło się życie Hani. Z nieśmiałej, cichej myszki stała się pewną siebie dziewczynką, znającą swoje mocne strony, talenty, ale także wady i słabości.

Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w każdym domu! To nie tylko ciekawa, mądra opowieść dla dzieci, ale także bardzo potrzebna lektura dla rodziców i opiekunów. Psycholog i psychoterapeuta Anna Pochopień skierowała także kilka ważnych słów do rodziców. Te cenne wskazówki i porady każdy z nas powinien zapisać sobie w sercu i nigdy o nich nie zapominać.

Polecam z całego serca!

„Uwierz w siebie. Książka, która dodaje pewności”

SERIA: Wielkie problemy małych ludzi

Tekst: Asia Olejarczyk

Ilustracja: Ola Makowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz