SERIA Młodzi Przyrodnicy „Rozpoznaję owady” – Wydawnictwo WILGA

Halo, halo miłośnicy przyrody! Czy macie ochotę na piękną książkę? Wydawnictwo WILGA przygotowało nowy tytuł w genialnej serii książek „Młodzi przyrodnicy”.

Tym razem zaglądamy w fascynujący świat owadów. Każdego dnia mamy szansę spotkać te małe stworzenia w ogrodzie, parku, sadzie, na łące, w lesie, a nawet w mieście. Jest ich mnóstwo, gdyż w Polsce występuje około 30 tysięcy gatunków owadów. Warto niektórym z nich przyjrzeć się bliżej!

„Rozpoznaję owady”

koszyk

Książka jest bardzo ciekawie i przystępnie przygotowana.

Przy każdym owadzie, który został opisany zaznaczono w jakim siedlisku możemy go spotkać oraz w których miesiącach mamy szansę na obserwowanie postaci dorosłej. Młodzi czytelnicy dowiedzą się po czym rozpoznać owada, poznają jego budowę ciała i cykl życiowy. Wyjaśniono także wiele przydatnych określeń, jak np. pokładełko, przyoczka, osmeterium, pędrak, czy przezmianki.

Przez motyle, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki, chruściki, złotooki, muchówki, aż po błonkoskrzydłe, prostoskrzydłe i na modliszkach kończąc odkrywamy fascynujący świat najbardziej zróżnicowanej gatunkowo gromady zwierząt.

Każda strona to cenna lekcja przyrody, po której żaden spacer nie będzie już nudny! Lektura sprzyja aktywności fizycznej, bo któż nie chciałby podziwiać przepiękniej rusałki pawik, zadziwiającego kraśnika sześcioplamka, czy mistrzyni udawania – zmierzchnicy trupiej główki? Nie zabrakło biedronek, mszyc, mrówek, pasikoników, świerszczy, czy naszego największego owada – turkucia podjadka.

Jeśli kochacie przyrodę tak jak my i jeśli pragniecie wiedzieć więcej to z całego serca polecamy Wam ten wspaniały cykl książek! Z taką lekturą warto wybrać się na spacer w poszukiwaniu kolejnych gatunków owadów, gdyż piękne realistyczne ilustracje pomogą w identyfikacji poszczególnych okazów.

Koniecznie sięgnijcie także po książki „Rozpoznaję ptaki” i „Rozpoznaję drzewa”. Uważam, że to jedna z najciekawszych serii w naszej biblioteczce. Po takich lekturach młodzi przyrodnicy staną się ekspertami od pięknej, otaczającej nas natury.

„Rozpoznaję owady”

Seria: Młodzi przyrodnicy

Tekst: Patrycja Zarawska

Ilustracje: Natalia van Schoten

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz