Urodziny Misia – Wydawnictwo KINDERKULKA

Dziś zapraszam Was na przyjęcie urodzinowe! Świętujemy roczek pewnego uroczego Misia. Nie zabraknie tańców, śpiewów, skakania i klaskania. Macie ochotę? Koniecznie dajcie się ponieść zabawie.

Nakładem wydawnictwa Kinderkulka ukazała się cudowna, kartonowa książka „Urodziny Misia”, która zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników. Wzruszyła mnie prostota tej historii i piękne obrazy wykonane techniką akrylu na płótnie.

 

koszyk

 

Autorką książki jest Dorota Migda, zaś ilustracje przygotowała Gabriela Cichowska. Książka jest w całości kartonowa, z bezpiecznymi zaokrąglonymi rogami. Na 32 stronach znajdziecie malowniczą historię dla maluszków w wieku od roczku, do około trzech lat.

W tej historii to mali czytelnicy stają się bohaterami. Pukają do drzwi Misia, dzwonią dzwonkiem i w końcu znajdują się na prawdziwym urodzinowym przyjęciu, gdzie czekają na nie kolorowe balony, muzyka, skoki w rytm muzyki. Jest i tort, na którym widnieje świeczka. Dmuchamy ją mocno i klaszczemy, a później karmimy Misia. W końcu przychodzi też pora na prezent! Co takiego czeka na solenizanta? Przekonajcie się sami. Sięgnijcie po tą uroczą opowieść i bawcie się dobrze.

„Urodziny Misia” to subtelna, delikatna opowieść, którą to dzieci mają wypełnić swoją energią. Znajdziecie tu bardzo dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych i sytuacji z życia codziennego, dlatego czytanie jej aktywuje maluszki w różnych sferach (dmuchanie, zamykanie oczu, stukanie, tańczenie, śpiewanie i wiele innych). Te ciepłe, urokliwe ilustracje przywołują mi w pamięci lata beztroskiego, spokojnego dzieciństwa i jestem pewna, że dzieci z chęcią będą po nią często sięgały. Zachęci ona także najmłodszych do wypowiadania pierwszych słów.

To idealny pomysł na prezent, nie tylko na roczek! Bardzo polecam.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz