Urodziny Misia – Wydawnictwo KINDERKULKA

Dziś zapraszam Was na przyjęcie urodzinowe! Świętujemy roczek pewnego uroczego Misia. Nie zabraknie tańców, śpiewów, skakania i klaskania. Macie ochotę? Koniecznie dajcie się ponieść zabawie.

Nakładem wydawnictwa Kinderkulka ukazała się cudowna, kartonowa książka “Urodziny Misia”, która zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników. Wzruszyła mnie prostota tej historii i piękne obrazy wykonane techniką akrylu na płótnie.

 

koszyk

 

Autorką książki jest Dorota Migda, zaś ilustracje przygotowała Gabriela Cichowska. Książka jest w całości kartonowa, z bezpiecznymi zaokrąglonymi rogami. Na 32 stronach znajdziecie malowniczą historię dla maluszków w wieku od roczku, do około trzech lat.

W tej historii to mali czytelnicy stają się bohaterami. Pukają do drzwi Misia, dzwonią dzwonkiem i w końcu znajdują się na prawdziwym urodzinowym przyjęciu, gdzie czekają na nie kolorowe balony, muzyka, skoki w rytm muzyki. Jest i tort, na którym widnieje świeczka. Dmuchamy ją mocno i klaszczemy, a później karmimy Misia. W końcu przychodzi też pora na prezent! Co takiego czeka na solenizanta? Przekonajcie się sami. Sięgnijcie po tą uroczą opowieść i bawcie się dobrze.

“Urodziny Misia” to subtelna, delikatna opowieść, którą to dzieci mają wypełnić swoją energią. Znajdziecie tu bardzo dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych i sytuacji z życia codziennego, dlatego czytanie jej aktywuje maluszki w różnych sferach (dmuchanie, zamykanie oczu, stukanie, tańczenie, śpiewanie i wiele innych). Te ciepłe, urokliwe ilustracje przywołują mi w pamięci lata beztroskiego, spokojnego dzieciństwa i jestem pewna, że dzieci z chęcią będą po nią często sięgały. Zachęci ona także najmłodszych do wypowiadania pierwszych słów.

To idealny pomysł na prezent, nie tylko na roczek! Bardzo polecam.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *