Nawet potwory myją zęby – Wydawnictwo ESTERI

Spójrzcie tylko na tę okładkę! Jak tu się nie uśmiechnąć, jak nie zajrzeć do środka? No nie da się! 😉

Książka „Nawet potwory myją zęby” skradła serca całej naszej rodziny. Zabawna i wartościowa historia, do tego piękne ilustracje i ważny przekaz.

 

 

Pewna mała dziewczynka nie cierpiała myć zębów. Rodzice stawali na głowie, by zachęcić ją do szczotkowania, ale nic nie skutkowało. Do tego okropnie bała się dentystów! Pewnego dnia pod prysznicem zobaczyła prawdziwego, ogromnego, włochatego potwora, który… mył zęby. Z początku dziewczynka bardzo się przeraziła przybysza, ale później oboje się zaprzyjaźnili i to on opowiadał jej dlaczego tak ważne jest mycie zębów. Opowiedział o różnych potworach i zaznaczył że każdy z nich myje zęby! Nawet ten ze strychu, który ma tylko jednego zęba. Każdy bez wyjątku dba o swoje uzębienie. W końcu wspomniał także o jednym, strasznym potworze – DZIURAWYM, który niszczy zęby! A jak go unikać? Co robić żeby się z nim nie spotkać? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po książkę!

Historia jest przezabawna i bardzo pomocna wszystkim dzieciom, które na co dzień stronią od szczoteczki i pasty! Poznacie tu także superbohatera – dentystę, który poradzi sobie z każdym dziurawym potworem. Do tego najmłodsi przekonają się że mycie zębów nie musi być nudne, wystarczy odrobina wyobraźni i może być z tego świetna zabawa.

Bardzo polecam! Pokochacie tę potworną książkę.

 

koszyk

 

Tekst: Jessica Martinello

Ilustracje: Grégoire Mabire

Wydawnictwo: Esteri

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz