Tututu odkrywa (nie) zwyczajność – Wydawnictwo PACTWA

Kilka dni temu moja nastoletnia córka poszła do paczkomatu odebrać przesyłkę. Wróciła, rozpakowała paczkę z książką, zaczęła czytać i … przepadła! Jak tylko skończyła, od razu zapowiedziała że napisze kilka słów wrażeń, bo książka bardzo ją poruszyła, dlatego zapraszam serdecznie na recenzję Michasi.

Tekst i ilustracje: Anna Świątek

Ilość stron: 144

Wydawnictwo: Pactwa

Dla dzieci: 6+ i dla całej rodziny

koszyk

Tututu odkrywa (nie) zwyczajność”

Tututu jest niezwykłą dziewczyną, można to wywnioskować już po samym imieniu. Dziewczynka mieszka w Dolinie, która nie jest zwyczajnym miejscem. Tututu jest marzycielką, wiele potrafi sobie wyobrazić i wielokrotnie marzy o niezwykłych rzeczach, które raczej niestety jej nie spotkają. Dziewczynkę łatwo może znudzić zwyczajnie spędzany czas, dlatego szybko wymyśla sobie zajęcia, przez co często przeżywa przygody. Jej najlepszym przyjacielem jest chłopiec mieszkający nieopodal, o równie niezwyczajnym imieniu, Bato. Czasem wspólnie wpadają na zwariowane pomysły, z których wynikają kłopoty. Tututu pozwala znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, na które czasem nawet dorośli nie mogą znaleźć odpowiedzi. Jej bratnią duszą prócz Bato jest dziadek, który zawsze służy pomocą i znajdzie rozwiązanie. Oprócz tego Tututu jak większość dzieci uwielbia poszukiwać skarby, nawet bez pomocy mapy. Skarbem może być dla niej nawet niezwykły żuk gnojownik.


Opowieść przede wszystkim zaciekawi młodszych czytelników, którzy lubią przygody. Książka zawiera dużą, wyraźną czcionkę, co bardzo ułatwia czytanie, dodatkowo najmłodsi umiejący już trochę czytać mogą łatwo ją przeczytać. Co kilka stron znajdują się duże, kolorowe ilustracje, które pozwalają łatwiej wyobrazić sobie akcję opowieści. Warto zwrócić również uwagę na to, że jeden z obrazków różni się w dotyku od innych. Ponadto kiedy dotknie się okładki książki ta również jest wyjątkowa i wyróżnia się bardzo spośród innych. Do książki dołączona jest lniana sakiewka, a całość tworzy piękny prezent.

Dzięki Tututu można poznać wiele sposobów na nudę. Na tylnej okładce książki znajduje się kilka zdań od osób w różnym wieku, co potwierdza, że niezależnie od skończonych lat można po nią sięgnąć. Bardzo polecam dla wszystkich młodszych poszukiwaczy przygód oraz dla tych, których nudzi zwyczajność.

Michalina, lat 12

Po tym jak Michasia przeczytała przygody Tututu i ja z wielką ciekawością po nie sięgnęłam. Wraz z synami odkrywałam ciepły, radosny, beztroski świat dzieciństwa. Bardzo dziękuję autorce za tak piękną opowieść. Aż czuje się w niej serce i emocje. Ilustracje są czarujące, ręcznie malowane i przepiękne! Jedna, tak jak pisze Michasia jest wyjątkowa, ale nie zdradzę Wam za dużo, musicie zobaczyć to sami!

Wielkie ukłony kieruję w stronę wydawnictwa Pactwa. „Tututu odkrywa (nie) zwyczajność” to debiut tejże oficyny i jakże udany! Dawno nie widziałam tak starannie, elegancko wydanej książki. Tutaj każdy szczegół, detal jest dopracowany. Zachwyca już sama okładka, o wyjątkowej fakturze, doskonałej jakości papier, jest również tasiemka – zakładka i uroczy woreczek na książkę, który nadaje jej oryginalności. Cudo! Prawdziwa perła w naszej biblioteczce. Bardzo polecamy Wam tę opowieść, a wydawnictwu Pactwa życzymy dalszych tak wspaniałych, wartościowych książek!

One thought on “Tututu odkrywa (nie) zwyczajność – Wydawnictwo PACTWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.