Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta? – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dziś ważny dzień dla naszego kraju – wybory prezydenckie. Mam nadzieję że każdy z Was skorzysta z tego przywileju i odda swój głos.

Jak rozmawiać z dziećmi o demokracji, kampanii wyborczej, debatach, wiecach, wyborach, prezydencie czy o rządzie? – Najlepiej te zagadnienia przedstawi książka „Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta?”, która powstała z dziećmi i dla dzieci. W przystępny sposób oswoi najmłodszych z tymi ważnymi zagadnieniami.

koszyk

Lew zbudował sobie basen. Nie pytając nikogo o zdanie wykorzystał całą wodę z rzeki. Zwierzęta zaczęły się zastanawiać, czy nadal powinien być on królem i urządziły manifestację. Główny sprawca zamieszania w ogóle się tym nie przejął, dlatego zwierzęta postanowiły zaprowadzić demokrację i urządzić wybory. Zaczęła się kampania wyborcza, sporządzono zasady wyborów i zgłosiło się czterech kandydatów: lew, małpa, kobra i leniwiec.

Były występy w telewizji, selfie z wyborcami, ulotki, rozmowy, czasem gra nie fair. Kto wygrał? Przekonajcie się sami!

Bardzo wartościowa książka, wypełniona świetnymi ilustracjami. Dzięki tak przystępnej treści zainteresuje już najmłodsze dzieci. Pod koniec znajdziecie krótki słowniczek z trzynastoma pojęciami, by jeszcze lepiej wytłumaczyć dzieciom zagadnienia z książki.

Książka powstała z udziałem dzieci. Podczas pięciu spotkań z najmłodszymi powstały postacie i zorganizowano wybory. Te zabawne i często zaskakujące w przebiegu spotkania posłuży za inspirację do stworzenia książki, która była efektem konstruktywnego dialogu między dziećmi, a dorosłymi. Bardzo polecam!

Autorzy: André Rodrigues, Larissa Ribeiro, Paula Desgualdo and Pedro Markun

Ilustrator: Estúdio Rebimboca

Tłumacz: Paweł Nęcka

Ilość stron: 48

Wiek: 3+

Dodaj komentarz