„Tuba i Patefon. Detektywi na tropie” – Wydawnictwo WILGA

Mam w domu trójkę młodych czytelników, którzy swoją pasję do literatury odkrywali dzięki książkom detektywistycznym. Do dziś uwielbiają sięgać po powieści z nutą zagadek, tajemnic i spraw do rozwikłania.

Kilka dni temu sięgnęliśmy po jedną z takich właśnie detektywistycznych powieści. Spraw kryminalnych jest w niej bez liku, dlatego z radością objęłam ją patronatem.

Niezawodna Katarzyna Ryrych sprawiła, że poczuliśmy się niczym prawdziwy Sherlock Holmes!

„Tuba i Patefon. Detektywi na tropie”

Michał, zwany Patefonem i Ala, o przezwisku Tuba to dwójka przyjaciół zamieszkująca jedną kamienicę. Właśnie rozpoczęły się wakacje, ale dzieci nie wyjechały nigdzie i wolny czas spędzały w okolicy. Już od pierwszych wolnych dni nie zabrakło im „atrakcji”! Na strychu, gdzie znajdowała się suszarnia odkryli tajemnicze skrzynie, zamknięte na solidne zamki… Oczywiście ciekawość zwyciężyła i przyjaciele postanowili dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Może znajdowały się w nich skradzione dzieła sztuki, a może ciało sąsiadki, która nagle zniknęła? Domysłów było wiele, a sprawa rozwinie się do tego stopnia, że będzie interweniowała sama policja!

Rozdziałów jest siedem, a każdy porusza odrębną zagadkę do rozwiązania, więc czeka na Was aż siedem niezwykle ciekawych spraw! W kolejnej poznacie tajemniczą starszą panią, która pod osłoną nocy, ubrana na czarno pokonywała wysoki mur z tajemniczym pudłem. Trzecia dotyczy skarbu, ukrytego w ścianie kamienicy, a w czwartej ktoś zasypuje komin Pizzeri … gruzem. W piątej będzie zabawna historia o duchach, w szóstej dzieci pomogą ująć prawdziwego przestępcę, który zwabia dzieci do siebie, a siódma… Siódma dotyczyć będzie pozorów, które potrafią nieźle namieszać w głowie!

W historiach znajdziecie codzienne zwykłe życie, dobry humor, czasem troski i zmartwienia. Przede wszystkim jednak polubicie tą zwariowaną dwójkę dzieciaków, przekonacie się skąd wzięły się ich ksywki i razem z nimi przeżyjecie emocjonujące przygody, w których nie zabraknie autentycznego strachu! Chwilami będzie naprawdę niebezpiecznie.

Książka liczy niespełna 200 stron, a przeczytaliśmy ją jednym tchem. Wciągająca fabuła, różnorodne charaktery i zagadki, mnóstwo zagadek – to wszystko sprawi, że Wasze dzieci pokochają tę powieść.

Bardzo polecamy!

koszyk

„Kuba i Patefon. Detektywi na tropie”

Tekst: Katarzyna Ryrych

Ilustracje: Elka Grądziel

Oprawa: miękka

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 6-12 lat

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz