Tornado Jumi – Wydawnictwo DZIWIMISIE

Znacie „przepis” na książkę idealną? Ja znam, bo już tysiące pozycji przeczytałam ze swoimi dziećmi i odrobinkę poznałam się na literaturze dla młodych czytelników. Według mnie to mądra, wartościowa historia, bez zbędnego moralizatorstwa, do tego piękne, nietuzinkowe ilustracje i staranne wydanie, z dbałością o detale. A jeśli jest w tym jeszcze szczypta magii, która rozbudza wyobraźnię i fantazję czytelnika to wiem, że to jest właśnie książka idealna!

Dziś taką idealną lekturę mam dla Was!

„Tornado Jumi” to pierwsza propozycja nowego, świeżutkiego wydawnictwa na rynku książki dziecięcej , o uroczej nazwie – Dziwimisie. Ta kameralna oficyna bardzo wysoko postawiła poprzeczkę! Przygotowała dla nas książkę o emocjach, tych dobrych i złych, dlatego po lekturze tej książki będziecie mogli podjąć z dziećmi rozmowy na ważne, potrzebne tematy.

Do 6 grudnia z hasłem „kiddostyle” otrzymacie 10% rabatu

i darmową wysyłkę!

koszyk

Autorką książki jest Klaudia Piróg, zaś ilustracje przygotowała Małgorzata Herrera.

Złość potrafi bardzo namieszać w życiu. Wie o tym Jumi, która gdy tylko zaczyna się złościć przestaje nad sobą panować… Ta emocja przejmuje nad nią kontrolę, niszczy relacje z innymi i sieje postrach w otoczeniu. Dziewczynce brakuje zrozumienia, oparcia, rozmowy. Jest sama ze swoją trudną emocją. Irytują ją drobne, codziennie rzeczy, wzburzają w niej gniew i powodują, że źle się z tym czuje. Jumi pragnie być radosnym dzieckiem i cieszyć się z małych rzeczy, ale wciąż odczuwa potrzebę złości…

Po jednym z kolejnych „wybuchów” nasza bohaterka postanawia okiełznać tę emocję i powoli ją oswoić. Okazuje się, że gdy próbuje wyjaśniać przyczyny złości – te okazują się błahe. Nagle zdaje sobie sprawę, że nie warto się irytować drobiazgami, a jej lepszy nastrój pozytywnie odbierają rówieśnicy. Coraz częściej inni się do niej uśmiechają, nie wzbudza już wśród otoczenia złych skojarzeń. Znalazła także sposób na to, by nie poddawać się złym nastrojom.

Cieszę się bardzo, że autorka Klaudia Piróg z wrażliwością, delikatnością i empatią podeszła do tego jakże ważnego tematu. Złość nas otacza i nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale możemy nad nią „pracować” i możemy uczyć się nad nią panować. Wystarczy zrozumieć jej mechanizm i rozmawiać o emocjach z innymi. Ogromnym walorem książki są ilustracje. Niezwykłe, wymowne, wyrażające każdą emocję, doskonałe! Małgorzata Herrera opowiedziała tę historię obrazem. Jestem oczarowana jak ta książka przemawia do czytelnika, jak wielkie wywiera wrażenie.

Złość nie jest niczym przyjemnym, powoduje wiele spięć i nieporozumień, ale można ten temat bardzo dobrze z dzieckiem „przerobić” właśnie dzięki tej książce. „Tornado Jumi” podsunie Wam sposoby na jej zrozumienie i okiełznanie, pokaże że można żyć inaczej, że można próbować raz i drugi, że warto próbować.

Mądra, piękna, pełna wartości książka. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce i regularnie do niej wracać.

Wydawnictwo Dziwimisie proponuje wyjątkową lekturę. Kupując książkę otrzymacie w komplecie zakładki i piękny plakat Jumi, a do 6 grudnia z hasłem „kiddostyle” otrzymacie także 10% rabatu i darmową wysyłkę! Bardzo polecam – niech Jumi zagości w każdym domu – gwarantuję, że oczaruje nie tylko najmłodszych. To ważna lektura także dla dorosłych. 

„Tornado Jumi”

Tekst: Klaudia Piróg

Ilustracje: Małgorzata Herrera

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 4+

https://cdn.shoplo.com/73214576/s/2/assets/logo.png?984

One thought on “Tornado Jumi – Wydawnictwo DZIWIMISIE

Dodaj komentarz