Dzik Dzikus – Wydawnictwo AGORA

Wiele razy odwiedzaliśmy Las Kabacki, ale odkąd przeczytaliśmy tę książkę wiemy jedno – już żaden spacer w to miejsce nie będzie zwykłym. Teraz będziemy się bacznie rozglądać, czy nie kryje się tam czasami dzik Dzikus!

„Dzik Dzikus” to książka wielowymiarowa. Znajdziecie tu piękno przyrody, ciekawostki, bardzo wartką fabułę oraz temat trollowania.

Autorem książki jest Krzysztof Łapiński, ilustracje zaś przygotowała Marta Kurczewska. Powieść ta ukazała się nakładem wydawnictwa Agora.

koszyk

Las Kabacki zamieszkują liczne zwierzęta, wśród nich spokojnie i szczęśliwie żyje także dzik Dzikus. Pewnego dnia ktoś burzy tę sielankę… Pojawienie się trolla spowodowało serię nieszczęśliwych wypadków, pomówień i problemów. Las spowiła intryga i kłamstwo. Troll wielu mieszkańców chciał skłócić, pragnął wprowadzić zamieszanie i karmił się złem!

Przeczytałam tę książkę ze swoim siedmioletnim synkiem jednym tchem. Oboje nie mogliśmy się od niej oderwać, tak bardzo ciekawi byliśmy finału. Oboje przeżywaliśmy niesprawiedliwość i pomówienia, na szczęście jak to w życiu bywa – prawda zawsze wychodzi na jaw.

To opowieść o sile przyjaźni, przebaczania, ogromnym sercu i tym, co w obecnych czasach jest bardzo silne – o trollowaniu, fake newsach i potrzebie empatii.

Wspaniała, mądra, bardzo potrzebna historia, a do tego zilustrowana z sercem, z niebywałą starannością, z emocjami. Elegancka, twarda oprawa, gruby, matowy papier też mają tu duże znaczenie. Duża i przejrzysta czcionka sprzyja początkującym czytelnikom.

Polecamy serdecznie!

„Dzik Dzikus”

Tekst: Krzysztof Łapiński

Ilustracje: Marta Kurczewska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 170

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: Agora

Wydawnictwo Agora

Dodaj komentarz