Rozłożę cię na łopatki, Straszku! – MELA MELULU – patronat bloga

Ten rok obfituje w piękne książki, którym z radością patronuję! Cieszę się bardzo, że mamy tak duży wybór i możemy czytać ze swoimi dziećmi te najlepsze z najlepszych. Do grona takich właśnie książek zaliczyłam pewną niezwykłą opowieść. „Rozłożę cię na łopatki, Straszku” to z całą pewnością książka wyjątkowa, pod wieloma względami!

koszyk

Autorką książki jest Kasia Szulik, ilustracje przygotowała Małgosia Zając, zaś infografiki są autorstwa Magdy Cyrczak – Skibniewskiej.

W tej książce fascynuje mnie wiele aspektów! Już sam pomysł na jej powstanie jest niezwykły. Jej autorka Kasia Szulik spełniła kiedyś swoje marzenie – wraz z najbliższą rodziną i trzema walizkami podręcznymi wyruszyła w podróż – przebyli 85 tysięcy kilometrów przez 21 krajów! Żyli na kilkunastu wyspach. Mieszkali w kilkudziesięciu miejscach. I tak przez 1,5 roku. Wśród opowieści, zwierząt, legend, smaków, widoków, szlaków, różnych religii, najdziwniejszych dziwów natury i dzieciaków z różnych zakątków świata zrodził się pomysł na tę książkę! Powstała z głębi serca i wielkiej potrzeby – uważam, że to coś wspaniałego.

„Rozłożę Cię na łopatki, Straszku!” to książka o fascynującym świecie dziecięcych marzeń i wyobraźni, o wyprawie, przyjaźni i dużej odwadze. To książka także o wcześniakach, bowiem główna bohaterka, dziewczynka o imieniu Mela wraz z osiołkiem Tutujem i świetlikiem Żużu właśnie na oddziale z maleńkimi dziećmi zawarła tę przyjaźń.

Kraina Melulu to taki dziecięcy świat, gdzie jest miło i przytulnie, beztrosko. Zaglądamy do niej przez bazę jaką pewnie często sami macie w domu – zrobioną np. z suszarki na pranie i koców. Będziecie świadkami pokonywania strachów, zaspokajania potrzeb i wielkiej rodzicielskiej miłości. Tak wiele ważnych emocji i doznań tutaj znajdziecie! Między chmurami unoszącymi się pod nogami, a zwisającymi z nieba trawami znajdziecie przygody, które na długo zapadną w Waszą pamięć.

Kolejnym pięknym walorem książki są jej liczne dodatki! – wnętrza okładek wypełnione są ilustracjami głównych bohaterów wykonanymi przez dzieci. W ramach przedsprzedaży autorka każdy egzemplarz ozdabia pieczątkami z bohaterami książki oraz wypisuje na życzenie imienną dedykację dla małego czytelnika! Do tego otrzymacie także ręcznie wykonaną zakładkę z wełnianym chwostem – to ogonek Straszka! No i jeszcze czeka 10% rabatu na czas przedsprzedaży – warto skorzystać i sprezentować dziecku wyjątkową, magiczną, piękną i starannie wydaną książkę. Polecamy z całego serca.

light logo

Dodaj komentarz