1000 krów – Wydawnictwo KINDERKULKA

Czy więcej znaczy lepiej? Czy świat pełen konsumpcjonizmu jest naszą przyszłością? Czy zwierzętom należy się szacunek? Czy można się z nimi przyjaźnić? – Na te pytania i wiele innych odpowiada książka „1000 krów”.

Bardzo się cieszę, że wydawnictwo Kinderkulka wzięło pod swoje skrzydła tę piękną, mądrą i bardzo potrzebną książkę. Choć skierowana jest do dzieci to zawiera wiele ważnych życiowych prawd, o których zapominają często dorośli.

koszyk

W szczęściu i spokoju żył sobie pewien gospodarz. Miał trzy ukochane krowy – Mundkę, Kraśkę i Ciągutkę. Dobrze im się żyło razem, niczego mężczyźnie nie brakowało, słowem – wiódł sielskie życie. Zmiana przyszła wraz z pojawieniem się na wsi mężczyzny elegancko ubranego, który z chęcią kupił od gospodarza butelkę mleka. Rzucił on pomysł o większej ilości krów! Po tygodniu trzy kolejne krowy znalazły się w gospodarstwie, znów przybył ów elegancko ubrany gość i znów nalegał na kolejne krowy. Odbierał mleko i zawoził je do miasta. I tak coraz szybciej przybywało krów. Z początku gospodarz nadawał im imiona, ale później możliwe były już tylko numery, które zapisywał na ich grzbietach…

Gospodarz był coraz bardziej zmęczony, mleko dobrze się sprzedawało i potrzeba go było coraz więcej i więcej. W końcu pojawił się taśmociąg, winda w oborze, super szybka dojarnia, mlekociąg i było niespełna 1000 krów!

Życie skromnego mężczyzny nie wyglądało jak dawniej. Pewnego dnia kilka krów zniknęło, a wraz z nimi Mundka, Kraśka i Ciągutka…

To niezwykle wymowna i wzruszająca historia, obrazująca niestety prawdę. Coraz częściej patrzymy na świat nie sercem, a przez pryzmat pieniędzy. Pragniemy mieć więcej, pracujemy więcej, często kosztem odpoczynku, czasu z bliskimi, zdrowia. Ale czy te pieniądze na pewno dadzą nam szczęście, czy dobra materialne ofiarują nam więcej niż przyroda, zwierzęta, ludzie? Jak zachować umiar? Jak nauczyć się empatii i szacunku? Jak się nie zatracić? – o tym jest właśnie ta książka. To potrzebna każdemu lekcja wartości i sensu życia. Warto się zatrzymać i zastanowić, warto poznać historię 1000 krów.

Nie zdradzę Wam zakończenia, jest piękne i wymowne. Przeczytajcie tę książkę z dziećmi. My bardzo ją polubiliśmy i czytamy niemal każdego dnia. Może to właśnie ona sprawi, że poczynimy małe kroczki ku wielkim zmianom i zmienimy świat na lepszy? Bardzo tego potrzebujemy! Świat tego potrzebuje i kolejne pokolenia, które przecież zasługują na szczęśliwe i beztroskie życie. Bardzo polecam!

„1000 krów”

Tekst: Adèle Tariel

Ilustracje: Julie de Terssac

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: Kinderkulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.