Teatr po sąsiedzku – Wydawnictwo TAKO

Dzieci potrafią nas wiele nauczyć! Mają niebywały dar wyobraźni, wrażliwości i szczerej radości. Widok bawiących się dzieci, dających upust swej fantazji i zaangażowaniu jest piękną lekcją życia.

Sonja Danowski przygotowała wspaniałą literacką ucztę, w której cudownie wybrzmiewa wyjątkowy czas dzieciństwa. Bardzo się cieszę, że to wydawnictwo Tako wzięło pod swoje skrzydła taką perełkę, wszak wydaje ono nietuzinkowe książki.

koszyk

Pablo i Pia to rodzeństwo, które najbardziej lubi bawić się pacynkami w swoim ogrodzie. Mają już sporą kolekcję lalek i widać, że taj pasji oddają każdą wolną chwilę. Pewnego dnia tuż obok ich domu wprowadza się nowa rodzina. Dzieci szybko nawiązują znajomość z kilkuletnim chłopcem, na którym widok okazałego teatrzyku nie robi wrażenia. On może się za to pochwalić dużą kolekcją samochodów i samolotów, ba! w swoich zbiorach ma nawet łódź podwodną! Taka kolekcja robi na Pablo ogromne wrażenie i odtąd chłopiec każde popołudnie spędza u Ricky’ego. Pia smuci się, że brat nie towarzyszy jej już w zabawie. Przestał lubić pacynki dlatego, że Ricky ich nie lubi… Życie pisze jednak zaskakujące scenariusze i już wkrótce nowy sąsiad zadziwi rodzeństwo uroczym pomysłem na zabawy pacynkami!

Książka urzekła nas już samą oprawą. Jest bardzo starannie i elegancko wydana. Duży format, twarda oprawa i doskonałej jakości, matowy, gruby papier dodają jej kunsztu. Ilustracje są bardzo realne, nieco tajemnicze i obfitują w detale.

Historia, choć prosta i taka spokojna, to obfituje w dziecięcą tkliwość i zaskakujące zakończenie. To pełna ciepła opowieść o szczerej radości, w jaką zawsze ubrane są dzieci, o błyskotliwości, która przełamie każdy konflikt i o zwyczajnym, pięknym życiu. Piękna, delikatna, pełna wrażliwości opowieść. Z serca polecam i z wielką ekscytacją czekam na kolejną książkę, którą napisała i zilustrowała Sonja Danowski.

„Teatr po sąsiedzku”

Tekst i ilustracje: Sonja Danowski

Przekład z języka niemieckiego: Łukasz Musiał

Oprawa: twarda

Ilość stron: 54

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz