„DinoŻarły, czyli co żarły dinozaury i inne prehistoryczne bestie” – Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

Wydawnictwo NOWA BAŚŃ przygotowało bardzo oryginalną i nietuzinkową książkę o dinozaurach.

Myślę, że z taką formą jeszcze się nie spotkaliście! To bogato ilustrowana pozycja, napisana w formie dowcipnej rymowanki, dzięki której dzieci poznają różne gatunki dinozaurów oraz ich przysmaki. Zabawne łamańce językowe ćwiczą mowę, a piękne, kolorowe ilustracje zachwycają i zachęcają do lektury.

Autorką i ilustratorką książki jest Dominika Górka.

koszyk

Zastanawialiście się kiedyś czym żywiły się dinozaury i inne prehistoryczne bestie?

Teraz możecie przybliżyć swoim dzieciom olbrzymie brontozaury, hadrozaury z charakterystycznymi zębami, niewielkie, długonogie i szybko biegające alwarezaury, czy noszące potężny pancerz kostny – ankylozaury. Nie zabrakło oczywiście gatunków żyjących w morzu, a także niewielkich, opierzonych, dwunożnych owiraptorów. Poznacie również jednego z największych i najbardziej znanych roślinożernych dinozaurów, czyli brachiozaura, latające pterozaury oraz wyróżniającego się dwoma rzędami charakterystycznych płyt kostnych – stegozaura. Macie ochotę na więcej? Proszę bardzo! Kolczasty jaszczur – spinozaur, czy dwunożny mięsożerca z masywną czaszką – tyranozaur także na Was czekają. Dowiecie się czym żywiły się poszczególne gatunki i czym, albo kim mogłyby się żywić gdyby żyły do dziś…

Jesteście gotowi na tę humorystyczną lekturę?

Polecamy z całego serca małym i dużym miłośnikom tych ogromnych gadów, które żyły na Ziemi ponad 66 milionów lat temu! Wspaniała propozycja, by zdobywać wiedzę i trenować wymowę.

„DinoŻarły, czyli co żarły dinozaury i inne prehistoryczne bestie”

Tekst i ilustracje: Dominika Górka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

One thought on “„DinoŻarły, czyli co żarły dinozaury i inne prehistoryczne bestie” – Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

Dodaj komentarz