Kubusiowy słowniczek angielsko – polski. Wydawnictwo OLESIEJUK

Nauka języka angielskiego może być naprawdę świetną zabawą i przygodą! Dzieci uczą się chętniej jeśli książka jest atrakcyjna i nie przypomina szkolnego podręcznika. „Kubusiowy słowniczek angielsko – polski” od wydawnictwa Olesiejuk jest świetną, kolorową i bardzo przystępną pomocą naukową, wspomagającą najmłodszych w nauce.

Kubuś wraz z przyjaciółmi nauczy dzieci przydatnych angielskich słów, pokazując także ich użycia w zdaniach. Nie zabrakło również ulubionych powiedzeń mieszkańców ze Stumilowego Lasu, wskazówek dotyczących angielskiej ortografii oraz licznych kodów QR, które odsyłają do wymowy wszystkich angielskich haseł i zdań.

koszyk

Książka idealnie sprawdzi się już dla starszych przedszkolaków, stawiających swoje pierwsze kroki z językiem angielskim i posłuży bardzo długo. Mój dziesięcioletni synek bardzo chętnie z niej korzysta do powtórek przed kartkówkami i sprawdzianami. Dzięki pięknym, kolorowym ilustracjom znacznie lepiej zapamiętuje nowe słowa, a nagrania wspomagają poprawną wymowę.

Na niespełna dwustu stronach znajdziecie działy związane z nauką słów o zwierzętach, częściach ciała, kolorach, jedzeniu, rodzinie, owocach, pomieszczeniach w domu, przedmiotach w kuchni, instrumentach muzycznych, liczbach, pojazdach, przyborach papierniczych, kształtach, słodkościach, smakach, budynkach, warzywach, ubraniach, zwierzętach, dniach tygodnia, miesiącach, porach roku, świętach. Nie zabrakło oczywiście alfabetu i mnóstwa przydatnych zwrotów.

Urocza, świetna i bardzo pomocna książka! Z takimi bohaterami nauka z pewnością staje się dużo bardziej przyjemniejsza i efektywniejsza 🙂 Bardzo polecamy.

„Kubusiowy słowniczek angielsko – polski”

Autor: Gakken

Tłumaczenie: Agata Staszewska

Ilustracje: Disney, Gakken-ep

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 192

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo OLESIEJUK

Dodaj komentarz