„Mopsik, który chciał zostać czarownicą” – Wydawnictwo WILGA

Dziś mam świetną wiadomość dla wszystkich miłośników serii o przesympatycznym mopsiku!

Wydawnictwo Wilga przygotowało już dziesiąty tom o perypetiach Peggy. Tytuł „Mopsik, który chciał zostać czarownicą” gwarantuje czarujące przygody.

Każdy tom można czytać niezależnie, więc nie martwcie się, jeśli nie znacie wcześniejszych tytułów w serii. Oczywiście bardzo zachęcam do sięgnięcia po wszystkie, bowiem tytułowa, urocza psia bohaterka z pewnością skradnie Wasze serca!

TUTAJ możecie zajrzeć do recenzji inny przygód o Peggy 🙂

koszyk

Chloe jest bardzo podekscytowana na wieść o sąsiadach, którzy właśnie wprowadzają się do domu obok. Dziewczynka bardzo liczy na nową przyjaźń, a mopsiczka Peggy na ciekawą psią znajomość. Cała rodzina z ekscytacją szykuje dla nowych sąsiadów przepyszny jabłecznik z miodem i cynamonem, by umilić im pierwsze chwile w nowym miejscu. Chloe bardzo się cieszy, na wieść, że Emma jest jej rówieśniczką, liczy bowiem na wspólne zabawy. Szybko jednak okazuje się, że dziewczynka wcale nie jest zachwycona z przeprowadzki i nowej znajomości, a jej mała kotka Lucky odznacza się niezłym charakterkiem… Już niedługo Peggy pożałuje nowych sąsiadów i kłopotów, które na nią spadają przez niesforną kotkę. Szybko wpada więc na pomysł, by przyrządzić eliksir, który sprawiłby, że Emma i Lucky znikną w magiczny sposób.

Myślicie, że problemów można pozbyć się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, czy lepiej znaleźć ich przyczynę? Historia z pewnością bardzo Was zaskoczy, finał okaże się cenny w przesłania, a opowieść zapewni dobrą zabawę dla całej rodziny.

„Mopsik, który chciał zostać czarownicą”

Tekst: Anne Marie Ryan

Przekład: Ewa Rosa

Ilustracje: Nina Jones i Artful Doodlers

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz