Tata już biegnie – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Bardzo lubię wyszukiwać książki, które poruszają temat rodzinnych więzi. Tym razem miałam przyjemność objąć patronatem opowieść, która udowadnia że miłość ojcowska nie ma granic i mimo wszelkich przeciwności jakie czasem życie kładzie na drodze na tatę zawsze można liczyć.

„Tata już biegnie” to przepiękna, wzruszająca historia dla całej rodziny. Autorką książki jest Nadine Brum – Cosme, zaś ilustracje przygotowała Aurélie Guillery. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada. Przekładu na język polski dokonała Iwona Janczy.

 

 

Tata ma problem. Jego stary samochód nie chce odpalić, a trzeba zawieźć Mateusza do przedszkola. Na szczęście przeszkodę udaje się zażegnać i synek dociera na miejsce, tylko zaczynają nim targać obawy. Co się bowiem wydarzy gdy później pojazd nie zapali i tata nie będzie mógł go odebrać? Oczywiście wyobraźnia nie zawodzi rodzica i wytrwale odpowiada na wszelkie wątpliwości synka. Czerwony traktor sąsiada, duży miś z pokoju chłopca, ptaki buszujące w ogrodzie, czy strumień ogrodowego węża mogą sprawić cuda. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Co jednak w momencie gdy wszystkie możliwości dotarcia do przedszkola zawiodą? Jak myślicie? Zerknijcie raz jeszcze na tytuł i sami się przekonajcie!

Ciepła, magiczna historia dla każdego kto szuka w książkach pięknych ilustracji i wartościowych treści. Ta oszczędna w słowa, a bogata w obrazy historia ma wiele przekazów. Myślę że z powodzeniem ułatwi przedszkolną adaptację dziecka, które ma obawy przed zostaniem tam bez rodzica. Udowodni że cokolwiek by się działo to rodzic zawsze po niego przyjdzie, a ponadto umocni więzi między tatą, a dzieckiem zwiększając poczucie bezpieczeństwa. Do tego historia bardzo pobudza wyobraźnię i sprawia że wspólnie możemy snuć własne teorie na temat tego, jak dotrzeć do ukochanej osoby gdy zawiodą zwykłe środki lokomocji. Moim dzieciom do głowy przyszła masa pomysłów i prześcigały się o to, kto znajdzie bardziej oryginalny sposób.

Idealna lektura na Dzień Ojca, jak również na każdy, zwykły, codzienny dzień w roku. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

6 thoughts on “Tata już biegnie – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Dodaj komentarz