Czy to długo, czy krótko? – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Czas to temat niezwykle ważny, szczególnie dla niecierpliwych dzieci, które każdego dnia pytają: „A długo jeszcze do…” Teraz, na kilka dni przed wakacjami czas szczególnie nam się dłuży i mamy wrażenie że każdy dzień upływa wolno, a później dwa miesiące przelecą jak z bicza strzelił. Czas potrafi robić psikusy i w zależności od sytuacji w której się znajdujemy zupełnie różnie go widzimy.

 

 

Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się bardzo wartościowa i potrzebna książka o czasie. „Czy to długo, czy krótko?” powstała z potrzeby serca, z inspiracji syna autorki – Izabeli Zięby, który przed każdym ważnym wydarzeniem dopytywał mamę ile czasu będzie ono trwało i czy to długo, czy krótko. To debiut literacki ów dziennikarki i socjolożki. Pisze ona głównie o sztuce i wzornictwie do magazynów o wnętrzach i designie. Debiut bardzo udany, bo książka zachwyciła całą naszą rodzinę i dała wiele powodów do rozmów.

Za stronę graficzną  książki odpowiada Urszula Palusińska, ilustratorka i twórczyni filmów animowanych.

Tekst książki został wyselekcjonowany do wydania spośród prac zgłoszonych do drugiej edycji międzynarodowego konkursu na projekt książki ilustrowanej dla dzieci JASNOWIDZE.

 

 

Dla małych dzieci, które nie znają się na zegarku upływający czas jest abstrakcją. Zawsze jednak dopytują i chcą wiedzieć, a nam często trudno wytłumaczyć to w przystępny i jasny sposób. Z pomocą przychodzi ta książka, która odpowie na pytania: ile to jest 1 minuta, 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut, 45 minut, 1 godzina, 1,5 godziny, 2 godziny, 3 godziny, 10 godzin, 1 weekend, 1 tydzień, 2 miesiące, 1 rok, 18 lat. W bardzo zabawny, prosty, czytelny dla małych dzieci sposób autorka ukazała jak możemy spostrzegać czas. Przecież godzina lekcyjna ciągnie się długo gdy dotyczy przedmiotu za którym nie przepadamy, a mija błyskawicznie gdy są to ulubione zajęcia. 3 godziny zakupów dla mamy to chwilka, a dla taty może to być wieczność. 2 miesiące wakacji to dla uczniów zwykle krótki czas, ale nie dla tych dzieci które dopiero zaczną szkołę i szykują się na pierwszy dzwonek. Oni zwykle z niecierpliwością oczekują 1 września.

Cudowna, dająca do myślenia i inspirująca do własnych wniosków książka spodoba się dzieciom i rodzicom. Świetnie pobudza wyobraźnię, bo odkąd ją czytamy co rusz wymyślamy swoje określenia płynącego czasu. Całości dopełniają minimalistyczne, świetnie odzwierciedlające każdą sytuację ilustracje. Pod koniec lektury każdej mamie zakręci się łezka w oku, bowiem 18 lat czekania na dorosłość to dla dziecka bardzo długo, ale dla mamy zawsze będzie to za krótko…

Polecam z całego serca! Wspaniała, wartościowa lektura dla całej rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz