Tola na wsi – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Lubię wieś i marzę by pewnego dnia zamieszkać z rodziną w spokojnej, niewielkiej wiosce w otoczeniu przyrody. Wciąż szukamy takiej oazy, a w międzyczasie czytamy dużo książek które przybliżają nas do spełnienia marzeń. Tolę znamy już dobrze. Polubiliśmy przygody, które rozgrywają się w różnych porach roku, a teraz chętnie sięgnęliśmy po jej wakacyjne perypetie. „Tola na wsi” to lektura dla całej rodziny. Pięknie zilustrowane opowieści nadają sielankowego nastroju i poruszają ważne tematy.

 

 

Autorką serii książek o Toli jest Anna Włodarkiewicz, zaś ilustracje przygotowuje Ola Krzanowska. Książki ukazują się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa i skierowane są do dzieci od około czwartego roku życia.

W książce znajdziemy pięć rozdziałów, w których poznamy nowych przyjaciół tytułowej dziewczynki. Tola wraz z rodzicami przyjechała na wieś, w miejsce gdzie jej mama jako mało dziewczynka spędzała wakacje. Teraz uroki otoczenia odkrywa kilkulatka. Oswaja się z krowami, kurami, kaczkami, indykami. Są także gęsi, a nawet konie i osiołek. Jest pyszny domowy chleb na zakwasie, dżemy i owoce obłędnie pachnące na drzewach.

Tola spędza każdy dzień bardzo aktywnie. Wycieczki rowerowe, spotkania ze strażakami, czy z przyjaciółmi nad wodą zapewniają jej dużo wrażeń, ale musi zmierzyć się także z własnymi słabościami. Czasem brak jej śmiałości, czasem odwagi, a momentami potrzebuje wsparcia bliskich, by odważyć się spełnić marzenia. Pewnego dnia spędza nawet noc w stajni, oczekując narodzin źrebaka. To były najlepsze wakacje jakie Tola spędziła i chciałaby wracać w to miejsce co roku.

Myślę że po lekturze tej książki i Wy zechcecie wyruszyć na poszukiwaniu sielskich klimatów. Polska jest piękna i do odkrycia czeka wiele jej zakątków. Warto zaplanować taki wypoczynek na łonie natury, ale najpierw sięgnijcie po książkę – Tola zabierze Was w urocze okoliczności przyrody, którymi będziecie mogli się cieszyć niezależnie od miejsca, w którym akurat przebywacie.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Ciepłe, klimatyczne i pełne wakacyjnych klimatów przygody idealnie sprawdzą się podczas letniego pikniku, czy deszczowego wieczoru. Polecamy Wam serię o Toli z całego serca. Jeżeli nie znacie jeszcze innych tytułów to nadróbcie zaległości. Jestem pewna że Wasze dzieci z wielką przyjemnością zaprzyjaźnią się z Tolą.

 

 

 

 

Logo Zielona Sowa

Dodaj komentarz