„SZAFA” – książka, makieta, zakładki, audiobook – PATRONAT BLOGA

Internet ma niesamowite moce. Od dwóch lat prowadzę bloga, dzięki któremu mogę wymieniać się z innymi pasjonatami literatury dziecięcej  spostrzeżeniami, uwagami, odkryciami i po prostu pięknymi książkami. To wspaniałe uczucie spotkać na swojej drodze osoby, które mają podobne priorytety w życiu i z którymi można ot tak, wirtualnie porozmawiać. Pewnego dnia spotkałam w sieci Magdę – mamę zakochaną w swoim dziecku i w pięknych książkach dla najmłodszych. Wspólna pasja, którą dzielimy sprawiła że mamy wiele tematów do rozmów. Magda również pisze i opowiada o cudownych książkach dla dzieci. Jej miejscem w sieci jest MOWOSFERA, do którego koniecznie warto zajrzeć! To prawdziwa kopalnia wartościowych książek nie tylko dla najmłodszych. Madzię interesuje także rozwój człowieka, możliwość wspierania go na poszczególnych etapach wzrastania oraz komunikacja oparta na szacunku. Magdalena Michalak z wykształcenia jest pedagogiem, neurologopedką i trenerką emisji głosu. Obecnie pogłębia także swoją wiedzę i umiejętności w zakresie technik relaksacyjnych, związanych z prawidłowym oddychaniem.

Pewnego dnia Magda opowiedziała mi, że jej sześcioletnia obecnie córeczka Lilcia miewała kłopoty z wyciszeniem się przed snem i zaśnięciem. Natłok dnia i emocje, które dziecko doznawało codziennie sprawiało że trudno było mu usnąć. W momencie gdy mała Lila przewracała się z boku na bok, jej mama spojrzała na ścianę przed sobą i wyobraziła sobie szafę. Dużą, drewnianą, z otwieranymi na oścież drzwiami. W jej wnętrzu skrywało się pięć szuflad, z których każda miała swoją niesamowitą moc.

 

 

Dziś to ja trzymam w rękach „Szafę” i mam ogromną satysfakcję że mogę dzielić się nią ze swoimi dziećmi. Dzięki książce, którą z potrzeby serca napisała Magdalena, nasz wieczorny, wyciszający rytuał bardzo pomaga wszystkim w odprężeniu, relaksacji i zapewnia spokojny sen. To zdecydowanie nie jest tylko książka dla dzieci! Skorzystają z niej także dorośli, odkryją moc uważności i skupiania się na potrzebach najbliższych i własnych. Wysuwając kolejne szuflady, dzieci chowają troski i zmartwienia, „wyjmują” magiczny pył którym „obsypują” ciało żeby rozluźnić je przed snem, a także wyciszają, regulują i uspokajają organizm poprzez odpowiednie oddychanie. Jest nawet szuflada dodatkowej potrzeby, z której można korzystać np. w czasie choroby, gdy przedłużający się katar, kaszel czy gorączkę trzeba głęboko schować.

Nie sposób pominąć słów zachwytu nad malowniczymi, urzekającymi, pełnymi barw ilustracjami. Aleksandra Ćmachowska, której miejscem w sieci jest Arty arty. Idealnie odzwierciedliła to co autorka przez długi czas miała w głowie. Zilustrowała książkę, tekturową szafę i zakładki w mistrzowski sposób, dzięki czemu dziecięca wyobraźnia rozpalona jest do czerwoności.

 

Czym jest „Szafa” ?

Ten projekt to nie tylko pięknie zilustrowana książka, ale także coś niesamowicie oryginalnego, cudownie wykonanego i bardzo pomocnego podczas wyciszania – tekturowa Szafa z wyjmowanymi szufladami! Mały czytelnik będzie mógł ją trzymać (przynajmniej w początkowym etapie poznawania tej historii), a później Szafa może leżeć obok dziecka, mając wpływ na poszczególne etapy swojego zasypiania.

Dodatkowo znajdziecie także audiobook, w którym zawarte są dwie wersje Szafy: z podkładem dźwiękowym i bez podkładu. Audiobook autorka dedykuje Wam – czytelnikom. Jeśli zechcecie posłuchać, jak Magda opowiada Szafę, śmiało, zróbcie to. Włóżcie płytę do odtwarzacza, przytulcie swoje dziecko i wyruszcie z nim w podróż do wnętrza Szafy. To świetna propozycja na gorsze dni, gdy zmęczony rodzic potrzebuje wsparcia. Ciepły, spokojny, powolny głos autorki cudownie umili wspólne chwile i gwarantuję Wam, że ułatwi zasypianie (mój Staś rzadko kiedy dotrwał do końca nagrania).

W komplecie znajdziecie także dwie, przepiękne zakładki, na których widnieją ilustracje z książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

„Szafę” polecam dzieciom już od czwartego roku życia. Nawet gdy malec nie będzie jeszcze umiał opowiadać o swoich troskach i radościach to z pewnością będzie mógł wyciszyć się przy treści książki. Może oswajać się z szufladami, dotykać ich, wysuwać. Starsze pociechy z pewnością będą opowiadać co chowają do szuflad i z ogromną satysfakcją będą „wydobywać” magiczny pył. Dzięki książce wiele dzieci nauczy się otwierać przed rodzicem, mówić o tym co było danego dnia wspaniałe, co dało mu radość, ale także o tych trudnych, stresujących momentach. Od ponad miesiąca mój pięcioletni synek Staś codziennie zasypia przy Szafie. Bardzo cieszy się na nasz rytuał i nauczył się wyrażać swoje emocje. To wspaniała pomoc dla dziecka i rodzica. Tekturowa szafa jest duża, solidna, pięknie wykonana i stanowi wspaniały dodatek do tej wartościowej książki.

Bardzo się cieszę, że Magdalena zdecydowała się podzielić z innymi swym cudownym „wynalazkiem”. Zamawiając książkę u autorki możecie otrzymać także indywidualną dedykację dla młodego czytelnika, dzięki czemu książka będzie wspaniałą pamiątką na całe życie. To również doskonały prezent dla bliskiej osoby.

Zamawiając zestaw otrzymacie: pięknie zapakowaną książkę z indywidualną dedykacją, audiobook, dwie zakładki, tekturową szafę, a dodatkowo wesprzecie Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym i zagrożonym utratą opieki rodziców. Warto pomagać!

Bardzo polecam Wam „Szafę” i ogromnie cieszę się, że mój blog objął ten ważny i potrzebny projekt patronatem.

 

 

http://mowosfera.com/wp-content/uploads/2018/02/Baner_bialy-3.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.