Klasyka dla smyka – Wydawnictwo PAPILON

Klasyka zawsze będzie w modzie! Wiersze Tuwima i Brzechwy recytują z przyjemnością i radością kolejne pokolenia małych czytelników. Któż nie zna “Lokomotywy” czy “Kaczki dziwaczki”? To ponadczasowe, zabawne, wpadające w ucho utwory które już przedszkolaki z radością powtarzają, a mój pięcioletni synek Staś polubił je także w wersji śpiewanej. Twórczość Tuwima upodobaliśmy sobie szczególnie i zbieramy wszystkie wydania książek tego autora. Ba! My nawet mieszkamy na ulicy jego imienia i to sami tę nazwę zaproponowaliśmy 🙂

Aby z przyjemnością zacząć przygodę z klasyką warto sprezentować piękne wydanie wierszy już najmłodszym czytelnikom. Wydawnictwo Papilon uszczęśliwiło nas cudownym, w całości kartonowym wydaniem książki. “Klasyka dla smyka” to zbiór 21 wierszy. Pozycja ta jest przyjazna w dotyku, odporna na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, a przede wszystkim będzie towarzyszyć Wam podczas wielu wspólnych lektur. Sztywnostronicowa książka ma bezpieczne, zaokrąglone brzegi, a jej 32 strony wypełniają barwne, urokliwe ilustracje Anny Kaszuby – Dębskiej i Ewy Poklewskiej – Koziełło.

 

 

Wnętrze skrywa następujące utwory:

“O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

“Ptasie radio”

“Lokomotywa”

“Słoń Trąbalski”

“Okulary”

“Dyzio Marzyciel”

“Kaczka – Dziwaczka”

“Leń”

“Entliczek – pentliczek”

“Kwoka”

“Na straganie”

“Tańcowała igła z nitką”

“Samochwała”

“Pytalski”

“Na wyspach Bergamutach”

“Niedźwiedź”

“Lis”

“Dzik”

“Żubr”

“Żółw”

“Krokodyl”

 

Dlaczego warto czytać dzieciom wiersze?

Powodów jest wiele. To ogromna dawka emocji, przeżyć i doznań. Dzieci odnajdą w nich tematy często dotyczące ich samych. Wspomogą naukę sylabizowania u najmłodszych i rozwijają umiejętności mowy przez pokazywanie melodii języka. Wiersze te są krótkie, więc szybko wpadają w ucho i zostają w głowie na długo, co powoduje że malcy doskonale ćwiczą pamięć i uczą się rozpoznawania głosek. To także duża dawka humoru i dobrej zabawy, która wspaniale pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

“Klasyka dla smyka” to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego małego czytelnika. Książką zainteresują się maluchy i przedszkolaki, a nawet starsze dzieci, które będą przypominały sobie wiersze na szkolne zajęcia. To również wartościowy prezent i piękna pamiątka dla maluszka. Warto nią obdarować także przyszłą mamę, by zapewnić nowo narodzonemu czytelnikowi najlepszy start.

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *