Klasyka dla smyka – Wydawnictwo PAPILON

Klasyka zawsze będzie w modzie! Wiersze Tuwima i Brzechwy recytują z przyjemnością i radością kolejne pokolenia małych czytelników. Któż nie zna „Lokomotywy” czy „Kaczki dziwaczki”? To ponadczasowe, zabawne, wpadające w ucho utwory które już przedszkolaki z radością powtarzają, a mój pięcioletni synek Staś polubił je także w wersji śpiewanej. Twórczość Tuwima upodobaliśmy sobie szczególnie i zbieramy wszystkie wydania książek tego autora. Ba! My nawet mieszkamy na ulicy jego imienia i to sami tę nazwę zaproponowaliśmy 🙂

Aby z przyjemnością zacząć przygodę z klasyką warto sprezentować piękne wydanie wierszy już najmłodszym czytelnikom. Wydawnictwo Papilon uszczęśliwiło nas cudownym, w całości kartonowym wydaniem książki. „Klasyka dla smyka” to zbiór 21 wierszy. Pozycja ta jest przyjazna w dotyku, odporna na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, a przede wszystkim będzie towarzyszyć Wam podczas wielu wspólnych lektur. Sztywnostronicowa książka ma bezpieczne, zaokrąglone brzegi, a jej 32 strony wypełniają barwne, urokliwe ilustracje Anny Kaszuby – Dębskiej i Ewy Poklewskiej – Koziełło.

 

 

Wnętrze skrywa następujące utwory:

„O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

„Ptasie radio”

„Lokomotywa”

„Słoń Trąbalski”

„Okulary”

„Dyzio Marzyciel”

„Kaczka – Dziwaczka”

„Leń”

„Entliczek – pentliczek”

„Kwoka”

„Na straganie”

„Tańcowała igła z nitką”

„Samochwała”

„Pytalski”

„Na wyspach Bergamutach”

„Niedźwiedź”

„Lis”

„Dzik”

„Żubr”

„Żółw”

„Krokodyl”

 

Dlaczego warto czytać dzieciom wiersze?

Powodów jest wiele. To ogromna dawka emocji, przeżyć i doznań. Dzieci odnajdą w nich tematy często dotyczące ich samych. Wspomogą naukę sylabizowania u najmłodszych i rozwijają umiejętności mowy przez pokazywanie melodii języka. Wiersze te są krótkie, więc szybko wpadają w ucho i zostają w głowie na długo, co powoduje że malcy doskonale ćwiczą pamięć i uczą się rozpoznawania głosek. To także duża dawka humoru i dobrej zabawy, która wspaniale pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

„Klasyka dla smyka” to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego małego czytelnika. Książką zainteresują się maluchy i przedszkolaki, a nawet starsze dzieci, które będą przypominały sobie wiersze na szkolne zajęcia. To również wartościowy prezent i piękna pamiątka dla maluszka. Warto nią obdarować także przyszłą mamę, by zapewnić nowo narodzonemu czytelnikowi najlepszy start.

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz