Klasyka dla smyka – Wydawnictwo PAPILON

Klasyka zawsze będzie w modzie! Wiersze Tuwima i Brzechwy recytują z przyjemnością i radością kolejne pokolenia małych czytelników. Któż nie zna “Lokomotywy” czy “Kaczki dziwaczki”? To ponadczasowe, zabawne, wpadające w ucho utwory które już przedszkolaki z radością powtarzają, a mój pięcioletni synek Staś polubił je także w wersji śpiewanej. Twórczość Tuwima upodobaliśmy sobie szczególnie i zbieramy wszystkie wydania książek tego autora. Ba! My nawet mieszkamy na ulicy jego imienia i to sami tę nazwę zaproponowaliśmy 🙂

Aby z przyjemnością zacząć przygodę z klasyką warto sprezentować piękne wydanie wierszy już najmłodszym czytelnikom. Wydawnictwo Papilon uszczęśliwiło nas cudownym, w całości kartonowym wydaniem książki. “Klasyka dla smyka” to zbiór 21 wierszy. Pozycja ta jest przyjazna w dotyku, odporna na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, a przede wszystkim będzie towarzyszyć Wam podczas wielu wspólnych lektur. Sztywnostronicowa książka ma bezpieczne, zaokrąglone brzegi, a jej 32 strony wypełniają barwne, urokliwe ilustracje Anny Kaszuby – Dębskiej i Ewy Poklewskiej – Koziełło.

 

 

Wnętrze skrywa następujące utwory:

“O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

“Ptasie radio”

“Lokomotywa”

“Słoń Trąbalski”

“Okulary”

“Dyzio Marzyciel”

“Kaczka – Dziwaczka”

“Leń”

“Entliczek – pentliczek”

“Kwoka”

“Na straganie”

“Tańcowała igła z nitką”

“Samochwała”

“Pytalski”

“Na wyspach Bergamutach”

“Niedźwiedź”

“Lis”

“Dzik”

“Żubr”

“Żółw”

“Krokodyl”

 

Dlaczego warto czytać dzieciom wiersze?

Powodów jest wiele. To ogromna dawka emocji, przeżyć i doznań. Dzieci odnajdą w nich tematy często dotyczące ich samych. Wspomogą naukę sylabizowania u najmłodszych i rozwijają umiejętności mowy przez pokazywanie melodii języka. Wiersze te są krótkie, więc szybko wpadają w ucho i zostają w głowie na długo, co powoduje że malcy doskonale ćwiczą pamięć i uczą się rozpoznawania głosek. To także duża dawka humoru i dobrej zabawy, która wspaniale pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

“Klasyka dla smyka” to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego małego czytelnika. Książką zainteresują się maluchy i przedszkolaki, a nawet starsze dzieci, które będą przypominały sobie wiersze na szkolne zajęcia. To również wartościowy prezent i piękna pamiątka dla maluszka. Warto nią obdarować także przyszłą mamę, by zapewnić nowo narodzonemu czytelnikowi najlepszy start.

 

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.