Świerszczyk Reporter – magazyn przyrodniczy dla dzieci w wieku 6-9 lat

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” to najstarsze czasopismo dla dzieci w Europie!

Możemy być dumni, że to czasopismo bawi i uczy kolejne pokolenia młodych czytelników. O „Świerszczyku” pisałam Wam już nie raz, bo od wielu lat prenumeruję go dla swoich dzieci, a tutaj znajdziecie szczegółową recenzję –> KLIK.

Dziś chciałam podzielić się z Wami nowym, specjalnym wydaniem magazynu, który dołączył do rodziny pism Świerszczyka.

Świerszczyk Reporter to zupełnie nowy wymiar nauki przez zabawę!

Wydanie specjalne „Świerszczyk Reporter” kupicie w kioskach,
marketach, salonikach prasowych i w Empiku.

Tu możesz zamówić prenumeratą „Świerszczyka”.

Świat przyrody jest fascynujący, a dzieci chłoną go wszystkimi zmysłami. W magazynie „Świerszczyk Reporter” znajdziecie bardzo przystępnie napisane ciekawostki przyrodnicze i aktywności.

Pierwszy numer poświęcony jest małpom.

Poznacie z bliska makaki, dowiecie się po czym rozpoznajemy małpy i co zdradza ich nos. Zobaczycie najmniejsze małpy świata, przekonacie się jak te sprytne ssaki robią sobie lizaki oraz poznacie wyjątkowe osobniki, jak np. szympansa artystę, który namalował 400 obrazów! (Jeden miał nawet w swojej kolekcji Pablo Picasso). Odkryjecie fascynujące ciekawostki o gibonach, orangutanach, szympansach, gorylach, koczkodanach, nosaczach, czy mandrylu i wyraku. Zagracie w kartonową grę planszową, którą znajdziecie we wnętrzu magazynu, a także obejrzycie powierzchnię ciała różnych zwierząt pod mikroskopem. Zobaczycie ilu lokatorów może mieć jedno drzewo i jak powstają dziuple. Przeczytacie fascynujące historie o ludziach żyjących w koronach drzew i dowiecie się dlaczego ludzie w plemieniu Korowai budują domy 30 metrów nad ziemią, czyli na wysokości 10 piętra!

Bardzo spodobały się nam liczne aktywności, które będziemy wypełniać. Są to labirynty, krzyżówki, zabawy na spostrzegawczość, liczenie, wyszukiwanki, proste działania matematyczne, szukanie różnic, quiz i wiele innych.

W magazynie znajdziecie dużo humorystycznych elementów, dlatego nawet dziecko, które z oporem sięga po książki bardzo chętnie do nich zajrzy. Przy okazji wiadomości te „przemycają” wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Prócz ciekawostek przyrodniczych, geograficznych, antropologicznych, fizycznych i chemicznych w piśmie jest dużo zdjęć (także mikroskopowych), infografik, map skojarzeń. Tak urozmaicona lektura zainteresuje nawet najwybredniejszego czytelnika.

Magazyn redagują wieloletnia redaktor naczelna „Świerszczyka” Małgorzata Węgrzecka oraz dotychczasowa redaktor naczelna popularnonaukowego miesięcznika „National Geographic Odkrywca” Maja Zawistowska. Do tworzenia pisma zaproszono autorów i ilustratorów znanych czytelnikom „Świerszczyka”, m.in. biotechnolożkę i autorkę książek dla dzieci Ewę Zacharę i ilustratora Marcina Bruchnalskiego, twórcę sympatycznego Świerszczyka Bajetana. Ambasadorem nowego tytułu został znany przyrodnik i twórca filmów oraz książek o zwierzętach Marcin Kostrzyński. Jego autorska rubryka tematyczna pojawi się już w lipcowym numerze pisma.

Wartościowe, mądre i pięknie wydane czasopismo zainteresuje starsze przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Magazyn jest dopracowany pod każdym względem i oprócz dużej dawki wiedzy znajdziecie tu piękne zdjęcia i ilustracje. Bardzo polecamy i już nie możemy doczekać się kolejnego numeru!

Logo Swierszczyk

Dodaj komentarz