Rymowanki z dreszczykiem chochlikiem i morałem – Wydawnictwo Słowa na Wybiegu

Mam wrażenie, że wiersze są często niedoceniane przez nas – rodziców i rzadko wybieramy je do wspólnej lektury z dzieckiem. Dziś postaram się odczarować te spostrzeżenia i pokazać Wam, że wierszowane opowieści mogą być wspaniałą, pełną przygód czytelniczą przygodą, w której i najmłodsi i dużo starsi znajdą coś dla siebie.

„Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem” to zbiór 9 opowiadań autorstwa Katarzyny Igy Gawęckiej, zilustrowane przez Hanię Kmieć i Kasię Cichosz. To pierwsza pozycja kameralnego wydawnictwa Słowa na Wybiegu, które powstało z pasji do pięknych słów. Z przyjemnością objęłam książkę patronatem i z wielką radością wracamy do tej lektury podczas naszych herbatek poetyckich, podczas których czytamy wiersze.

koszyk

Rymowanki mają bardzo przyjemny klimat. Znajdziecie tu baśniowe opowieści z leśnymi duszkami, nimfami, skrzatami, z nutą porannej rosy i trelami słowików. Nie zabrakło królewskich klimatów i wróżek oraz mrocznych zamczysk, czy smoków. Język jest bardzo lekki, zrozumiały dla małego dziecka, choć znajdziecie w nim także drobne archaizmy (np. lico), dzięki którym możemy porozmawiać z dzieckiem o tym jak nasz język ewoluował na przestrzeni czasu.

Historie mają w sobie ważne przesłania i zasiewają w czytelnikach ziarna przemyśleń. Dzieci przekonają się, że zawsze należy słuchać głosu serca, że nie można kogoś osądzać zbyt pochopnie i że warto przepraszać oraz pomagać innym.

Pełnego uroku książce dodają ilustracje! Są nowoczesne, ale mają w sobie coś z baśniowych klimatów. Bogate w detale i pełne humoru elementy, sprawiają że nawet na przyprawiające o dreszcze opowieści spogląda się z uśmiechem!

Bardzo zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Przekorne, pełne dowcipu historie spodobają się także dorosłym, a wygodny podręczny format książki sprawi, że możecie wszędzie ją zabrać i miło spędzać z nią czas. Robi się coraz cieplej, więc to wspaniała okazja na leśny piknik z pysznymi przekąskami i wesołymi rymowankami. Polecam!

„Rymowanki z dreszczykiem, chochlikiem i morałem”

Tekst: Katarzyna Iga Gawęcka

Ilustracje: Hania Kmieć i Kasia Cichosz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo Słowa na Wybiegu

slowanawybiegu

Dodaj komentarz