Niezwykła nauka. Ukryty świat – Wydawnictwo WILGA

Otaczający nas świat jest fascynujący, a dzieci są szczególnie głodne wiedzy i chętnie pytają, dociekają, czytają. Zapewne nie raz słyszeliście pytania: jak działa mózg? w jaki sposób latają samoloty? skąd bierze się paliwo? czym jest globalne ocieplenie? Czasem trudno ująć nam jakiś temat w prostych słowach, dlatego warto wspomóc się książkami. Dziś o jednej z nich pragnę Wam napisać.

Kilka dni temu skończyłam czytać z dziećmi książkę „Niezwykła nauka. Ukryty świat” autorstwa Dara Ó Briain, która w zabawny sposób opowiada o nauce. Podane fakty są naprawdę fascynujące i zapewniam Was, że zainteresują także dorosłych.

koszyk

Książka aż kipi od ciekawostek i pytań, które być może nie raz Was nurtowały! Wszystkie zagadnienia podane są w bardzo przystępny sposób.

Dowiecie się w jaki sposób astronauci biorą prysznic, dlaczego dłuższy sen może wywołać w Was większe zmęczenie, czy co znajduje się w paście do zębów. Poznacie zagadnienia związane z głodem i całą drogę, którą pokarm pokonuje w naszym organizmie, dowiecie się co było pierwsze: jajko, czy kura, a nawet zobaczycie jak liczy się kalorie w pokarmie. Dużą część w książce pochłania energia i wszelkie pojazdy, oraz niezwykle fascynujący mózg. Zobaczycie co dzieje się z Waszym ciałem w chwili stresu, i jak działa czytanie! Poznacie działanie hormonów, telepatii, sztucznych ogni, fal elektromagnetycznych, czy neuroprzekaźników. Młodzi czytelnicy przekonają się, skąd bierze się prąd w gniazdku, czym jest GPS i wirtualna rzeczywistość, bez której współcześnie świat właściwie nie funkcjonuje.

Te i wiele więcej fascynujących ciekawostek znajdziecie na kartach książki. To niespełna 300 stron faktów i przezabawnej podróży do świata nauki. Myślę, że gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki to dzieci w ogóle by się od nich nie odrywały! Tę książkę czyta się z wielką przyjemnością, a prosto i ciekawie podana wiedza zostaje w głowie na zawsze.

Bardzo polecam dzieciom i rodzicom. Warto czytać ją wspólnie!

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz