Strażniczka Słońca – Wydawnictwo LITERACKIE

Są takie książki, dla których porzuca się na chwilę wszystkie inne czytane aktualnie z dziećmi pozycje i czyta się właśnie TĘ!

Tak było w naszym domu, gdy dotarła „Strażniczka Słońca”. Nie mogliśmy się jej oprzeć, a po wstępnym przekartkowaniu postanowiliśmy z miejsca się za nią „zabrać”. W ten sposób w dwa wieczory przeżyliśmy magiczną, literacką ucztę, która zostanie w naszych sercach na długo!

koszyk

„Strażniczka Słońca”

Tekst: Maja Lunde

Przekład: Milena Skoczko

Ilustracje: Lisa Aisato

Oprawa: twarda

Ilość stron: 200

Wydawnictwo Literackie

Dla dzieci: 8+

Jeśli czytaliście „Śnieżną Siostrę” to możecie się domyślać, że czeka Was coś niezwykłego! Tę książkę chłonie się wszystkimi zmysłami… Treść, klimat, ilustracje, tajemnica – to wszystko razem daje ogromną dawkę emocji.

Lilia mieszka z dziadkiem w malutkim, ponurym miasteczku. Odkąd dziewczynka skończyła rok, wówczas słońce zniknęło… Szary, ponury świat spowijał głód. Ziemia bez słońca nie rodziła plonów. Jedynym żywicielem wioski był dziadek! To on raz na kilka dni donosił świeże warzywa i owoce, które rozdzielał potrzebującym. Miał swoją małą szklarnię, do której nikomu nie pozwolił wchodzić, jednak Lilia raz zajrzała…

Nie mam sumienia opowiadać całej fabuły. Chciałabym zostawić Wam jak najwięcej radości z lektury.

Dawno żadna książka nie poruszyła nas tak bardzo! Dzieci z zapartym tchem słuchały i prawdziwie przeżywały każdą stronę powieści. Znajdziecie tu strach, cierpienie, śmierć, ale i wielką nadzieję, przebaczenie, miłość, serce, dobroć i słońce!

Jestem pewna, że „Strażniczka Słońca” Was zachwyci. Nie jest to książka tylko dla dzieci, zdecydowanie warto czytać ją wspólnie, rodzinnie. Mogę śmiało napisać, że to najpiękniejsza książka tej wiosny. Polecam serdecznie.

Dodaj komentarz